- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Balotazh mes Rilindjes dhe Partisë Socialiste në Gramsh

Tajar Bici i mbështetur nga socialistët e vjetër merr 52 vota po aq sa Klodian Taçi i mbështetur nga Rama Balotazh në zgjedhjen e kryetarit...

Kur Taulanti të shtrin kollaren

Kërcënimet e Knut Fleckenstein duket se e kanë vënë në lëvizje Taulant Ballën. Ai është i vetmi që ka kuptuar çfarë rreziku i kanoset...

Thirrja për armatosje, PS kallzon Sali Berishën në Prokurori

Kallzimi në emër të grupit të PS nga deputeti Taulant Balla Taulant Balla ka depozituar në Prokurori e Përgjithshme, në emër të grupit të tij...

Hetimi parlamentar për CEZ/ Balla: Të dëshmojë Berisha

Përfaqësuesi i PS-së në Komisionin Hetimor për çështjen e CEZ, Taulant Balla, tha sot në mbledhjen e parë, se do të thirret Berisha për...

Balla: Rama në referendum i dyti pas kushtetutës

“Për PS s’ka rëndësi rezultati por pjesëmarrja. Referendumi është ushtrim demokratik që i ben mirë PS-së e Shqipërise" Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant...

Taulant Balla: Rëndësi ka pjesëmarrja jo rezultati

Situata është me të vërtetë serioze. Taulanti i është drejtuar elektoratit të PS-së me një thënie të Sharl dë Gol, që t’i bindë ata...

PS: Prokuroria të nisë hetimet ndaj Strazimirit

Balla: PD të mos bëhet mburojë politike për deputetin e armatosur në kundërshtim me ligjin Partia Socialiste i kërkon opozitës të mos bëhet mburojë politke...

Balla: Strazimiri të ndiqet penalisht për armëmbajtje pa leje

Sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani: Strazimiri nuk kishte armë, por kllëf celulari Ristani ka mohuar faktin se deputeti demokrat Strazimiri mbante një armë në brez...

Taulant Balla, “yesman”-i kryetarëve të PS

Nga mbajtës i dosjes së Nanos tek i plotfuqishmi i Rilindjes Të ngjisësh shkallët e karrierës në politikë është e vështirë, ndonjëherë është çështje prejardhjeje...

Taulant Balla bën “mavi” edhe Sopotin

Njerëzit e politikës kanë filluar të shihen edhe më shpesh në stadiumet tona, madje janë aktiv edhe në rrjetet sociale, ku mbajnë qëndrime për...

Latest news

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...
- Advertisement -