- Advertisement -

TAG

Taulant Balla

Për një plesht djeg jorganin

Nga Enkel Demi Nëse dëshiron të kuptosh se sa malinje është politika shqiptare, mjafton të ndjekësh negociatat për reformat apo në momentet kyçe të një...

Balla: Blushi iu bashkua Saliut kundër qeverisë

Deputeti socialist Taulant Balla e ka quajtur të pavlefshme platformën politike të Ben Blushit me propozimet e tij për ndryshime në statut. Sipas Taulant Ballës,...

Taulanti gjithmonë dy hapa pas kryetarit…

Çdo të hënë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, Rama përballet me hallexhinjtë që  e presin në oborrin e selisë për të zgjidhur...

Mesila Doda: PD-PS bashkë për ligjin e xhelatëve

Deklarata e plotë e deputetes Mesila Doda pas gjetjes si antikushtetues nga Komisioni i Sigurisë te projekt-ligjit për heqjen e medaljeve të ish-eksponentëve të...

Ka thënë i moçmi… Taulant Balla

  27.al i rezervon një hapësirë kryesore një rubrikë intersante, e cila quhet “Ka thënë i moçmi”. Në këtë rubrikë pasqyrohen thënie të mençura nga...

Balla: Byroja e Hetimit miratohet pas Reformës në Drejtësi

  Byroja Kombëtare e Hetimit do të miratohet pas Reformës në Drejtësi. Deputeti socialist Taulant Balla e konfirmoi këtë, i ftuar në “Tonight Ilva Tare”....

Blushi në Elbasan: Po manipulohet zgjedhja e delegatëve

Reagon Rama nga Fieri: Qentë le të lehin karvani ecën përpara Deputeti socialist Ben Blushi,  tha sot në Elbasan se po manipulohen zgjedhjet për delegatët...

Në sytë e Edi Ramës

Deklasimi, është një tipar që e ka shoqëruar Partinë Sociaiste qysh në themelimin e saj në vitin 1941 e deri më sot. Ka ndryshuar vetëm...

Latest news

Britania vijon të regjistrojë rekord rastesh, 30,215 të infektuar dhe 86 viktima në 24 orë

Britania e Madhe vijon të regjistrojë shifra rekord të infektuarish me koronavirus. Në 24 orët e fundit, vendi raportoi 30,215 raste me koronavirus. Autoritetet e...

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...
- Advertisement -