- Advertisement -

TAG

shqiptaret e camerise

Çamët dhe nazistët? Ja si çmontohen me fakte akuzat e televizionit grek SKAI (foto + film)

Më 23 Maj 2017 TV SKAI në emision e gazetarit Konstandin Bogdani u fol qysh në krye për rreth pesë minuta rreth “bashkëpunimit” të...

Mars 1997/ Azem Hajdari: Si e harruam të mjerën Çamëri….

“Komitetet e mallkimit kombëtar, ia kanë ngulur një thikë Kosovës, një thikë Çamërisë dhe një thikë shqiptarëve në Maqedoni.” Ishte 30 marsi i vitit 1997....

Napoleon Zerva pranon genocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë

Nga Alba Haruni Për të kuptuar pse ikën çamët dhe si ikën ata nga trojet e tyre, duhet cituar vetë kryekrimineli Napoleon Zerva. Në letrën...

Greqia e Serbia shpresojnë te Meta e Berisha

Nga Spartak Ngjela l. Një kryeministër grek, komunist- trockist qesharak, dhe një kryeministër serb që e do Serbinë në Bashkimin Europian, por që të dy bashkë...

Këngë e valle shqiptare në Kastri të Prevezës në Çamëri

“Liçe moj Liçe”, kënga arbërore që ndezi festën e shqiptarëve të Çamërisë. Është tetori i vitit 2016, në fshatin Kastri të Prevezës në krahinën e...

Mesila Doda: Të zbardhet masakra mbi shqiptarët e Çamërisë

PDIU kërkesë Kuvendit për ngritjen e një Komisioni të Posaçëm për Tragjedinë Çame. Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen...

Idrizi: Shqipëria të kujdeset për shqiptarët jashtë atdheut, të mos përsëritet historia si me çamët

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, dhe deputetja e PDIU-së, Mesila Doda si edhe kryetari i Shoqatës “Çamëria”  zhvilluan dje një...

Dëshmi nga genocidi grek mbi popullsinë shqiptare në Çamëri: Tek fisi i nënës time kanë therrur 6 veta (Video)

“Arritën grekët atje, e gjejnë dajon tonë, Hajriun, i presin kokën dhe ia hedhin para fëmijëve, para gruas” Kështu rrëfen një prej dëshmitarëve të mbijetuar...

PDIU dhe shoqata “Çamëria”: Shpallja e sotme “pavarësisë” së Çamërisë, dëmton rëndë Çështjen Çame

Komuniteti i shqiptarëve të Çamërisë përfaqësohet në Kuvend nëpërmjet Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU), si dhe shoqatës patriotike “Çamëria” si organizata më...

Fatos Lubonja ka lindur b…mbrapsht

Nga Arben Llalla Nuk është rastësore që Fatos Lubonja herë pas herë shfaq jo vetëm ndenjat e tij islamofobe, por edhe ato kundër shqiptarëve të Çamërisë....

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -