- Advertisement -

TAG

shqiptaret e camerise

Idrizi: Rikthimi i vendimmarrjes te sovrani zgjidh krizën politike

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi është shpresëplotë se zgjedhjet e njëkohshme, parlamentare dhe lokale janë afër dhe beson se rikthimi i vendimmarrjes te sovrani...

Ish-ambasadori grek vjell vrer dhe shpif

Nga Arben Llalla* Ish-ambasadori i Greqisë në Tiranë Aleksandros Malias provokon shqiptarët duke ngritur pretendimet territoriale mbi Shqipërinë. Malias viziton çdo vit Himarën nën shoqërinë...

27 Qershori/ PDIU dhe Shoqata Çamëria, marshim për Çamërinë në Kosovë

Muaji qershor është muaji i dhimbjes së madhe çame dhe data 27 të këtij muaji është caktuar si Dita e Genocidit nga fashistët grekë...

Sheshi “Çamëria” në Bulevardin e Ri/ Bashkia e Tiranës realizon kërkesën e Shoqatës Çamëria (film)

Shoqata Patriotike “Çamëria” përgëzon vendimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës, për emërtimin e sheshit “Çamëria” në Bulevardin e Ri të Tiranës. Në një deklaratë për...

Dëshmi tronditëse: Si u masakruan shqiptarët e Çamërisë nga grekërit? (film)

Në emisionin “Gjurmë shqiptare” vijnë rrëfime tronditësve të shqiptarëve të mbijetuar në Çamëri. Ata flasin për krimet, përdhunimet, vrasjet e fëmijëve, varret masive. Shumë shtëpi janë...

Ditmir, për çfarë e falenderon Kotzias-in? Për gotën e uzos?

Nga Shpëtim Idrizi Ministri ynë i jashtëm paska shprehur falenderimet për ministrin e dorëhequr të shtetit grek, Kotzias. Nuk di se për çfarë e falenderon...

Cili ishte greku që vrau hebrenjtë në Selanik dhe u shpall hero?

Shqiptarët e Çamërisë u masakruan dhe u dëbuan, vetëm pse ishin shqiptarë. Në ditët në vazhdim do sjellim historinë e një grekut bashkëpuntor i...

Reuters/ Çamët në Shqipëri: Nuk kërkojmë shpagë dhe ndryshim territoresh. Duam të kthehemi në trojet tona

Protesta e zhvilluar përballë Ambasadës Greke ka patur jehonë mediatike në të gjithë botën. Veç vëmendjes që kjo ngjarje ka pasur në të gjithë shtypin...

Polemika me Panajot Barkën/ Shqiptarët e Çamërisë gjatë viteve 1941-1945

Në vëmendje të “profesor” Panajot Barkës dhe akademikëve grekë, në lidhje me bashkëpunimin e grekëve me gjermanët. Po studiuesit grekë të sojit Barka mund ta vërtetojnë...

Filmimi i KQZ-së/ Ja si vidhet hapur fare mandati i Shpëtim Idrizit

Në filmimin që po publikojmë paraqitet një nga KZAZ-të e Tiranës, ku një nga numërueset e një prej partive të ashtëquajtura “të mëdha” e...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -