- Advertisement -

TAG

shqiptaret e camerise

Markopulos, i dhënë pas maçokut dhe Dules

Nga Arben Llalla Këshilltari i kryeministrit Cipras, Andonis Markopulos ia arriti të ngrejë një stuhi në gotë gjatë pjesëmarrjes së tij në Kongresin e PBDNJ-së. Është e...

Idrizi: Shqiptarët e Çamërisë nuk bashkëpunuan me gjermanët, luftuan kundër tyre

Kujtohet 55-vjetori i shqiptarëve të Çamërisë, kur disa çamë u vranë nga regjimi famëkeq komunist, ndër të cilët edhe Teme Sejko Shoqata “Çamëria” ka kujtuar 55-vjetorin...

Shpëtim Idrizi Aurel Plasarit: Historinë po e bëjnë gjakprishurit

Zhgënjim i madh ky shkrimi i profesor Aurel Plasarit. Në fakt prisja me kureshtje ndonjë përgjigje apo fakt nga historianë grekë, qe do të...

Abaz Hado Bushatit: Ju jeni po aq çam, sa jam edhe unë

Shoqata “Çamëria” letër ministrit Ditmir Bushatit I nderuar zoti ministër, Në prag të vizitës suaj në Athinë, po ju drejtohem me këtë letër të hapur, në...

Vllehët shpallën Autonominë e Pindit nga Greqia

  Bashkëpunimi i vllehëve të Pindit me italianët dhe gjermanët Nga Arben LLALLA Gjatë Luftës së Parë Botërore 1917, forcat ushtarake italiane për të gjetur mbështetje në Greqi...

Idrizi i përgjigjet Ramës: S’më intrigojnë miqësitë e tua politike

"Do të mirëprisja që zoti Rama dhe Dule të ishin mbështetës dhe miq të zgjidhjes së çështjes së shqiptarëve të Çamërisë" Kryetari i PDIU-së, Shpëtim...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -