- Advertisement -

TAG

Shemsi Prençi

“Shpresa duket si një tunel i pafundëm”, Prençi: Me dhjetra qytetarë ne Vlorë kanë fatin e Jani Prengës

Shemsi Prençi, ish-shefi i Ememrgjencave Civile, gjatë një interviste të dhënë ka folur në lidhje me aktualitetin në vend. Prençi e ka nisur bisedën me...

Shemsi Prençi përfshin Sandër Lleshaj në vrasjen e Kastriot Reçit në Mirditë: Gruaja e tij, kushërirë e ish-drejtorit të vrarë të OSHEE (film)

Një akuzë mjaft e rëndë është hedhur kundrejt ministrit Lleshaj nga studioja e “360gradë” nga Artur Zheji. Prençi ka pyetur ministrin e Brendshëm se kush...

Meta emëron Shemsi Prençin këshilltar për Emegjencat Civile

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka emëruar Shemsi Prençin si këshilltar të posaçëm për Emegjencat Civile. “Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta ka vendosur të...

Shemsi Prençi tregon lidhjen familjare të Ulsi Manjës me Avdylajt: Ka përgjime të tjera

Ish drejtuesi i lartë i Policisë, Shemsi Prençi ka komentuar përgjimet e publikuara në Bild, duke zbuluar edhe lidhjet familjare të Ulsi Manjës me...

Hedhja e gazit helmues në protestë, Shemsi Prençi: Policia ngeli në klasë, nuk iu rrezikua jeta asnjë efektivi! (film)

Ish-drejtori i emergjencave civile, Shemsi Prençi i ftuar në studion e lajmeve në Fax News ka komentuar qëndrimin e Policisë në protestat që ka...

Prençi: Të shpallet emergjenca e pjesshme në Shkodër!

Kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi ka lëshuar alarmin sot lidhur me situatën e përkeqësuar të përmbytjeve në rrethin e Shkodrës. Prençi deklaroi se duhet...

Edi Rama, kur fajtori kërkon fajtorët e përmbytjes së autostradës Tiranë – Durrës

Nëse e Edi Ramën e vendos para faktit, ai thotë gjithmonë se kjo është qesharake. Qesharake ishin uljet e avionëve piper në Divjakë e...

Prençi takim me ekipin Kosovar: Përparësi banesat një katëshe

Në ndihmë të Emergjencave Civile për menaxhimin e situatës së përkeqësuar nga moti kanë ardhur 6 ekipe të ndërhyrjes emergjente nga Kosova. Bëhet me dije...

Kryeministër, mblidh mendjen dhe zagarët

Nga Dritan Hila Sot në orën 15.35 më telefonon numri 0696067755. Në krahun tjetër më prezantohet një person me emrin Shemsi Prençi. Shkaku ishte një...

Peshkopia nën pushtetin e borës (foto)

I ftohti polar që ka përfshirë vendin, ka sjellë reshje të dendura bore dhe ngrica kudo nëpër rrugët e Peshkopisë. Rrugët për në zonat rurale...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...
- Advertisement -