- Advertisement -

TAG

shembje

“Ik madhështor, nuk të meritonim!”, Akademiku Fuga vjen me vargje për Teatrin: Ju dhj*fsha mjekrat dhe mustaqet

Akademiku Artan Fuga shkruan sërish për shembjen e Teatrit Kombëtar, ku përshkruan situatën përmes vargjeve të forta. Sipas Fugës, Teatri Kombëtar u torturua nga të...

Skandal/ Mbi 5 veta nën rrënoja, asnjë ndihmë në pallatin e shembur në Durrës (film)

Një pallat është shembur në Durrës ndërsa në vendngjarje nuk asnjë forcë emergjente për tu ardhur në ndihmë banorëve. Mësohet se 5 banorë ndodhen nën...

IKMT: Janë 33 objekte që do të prishen, 21 prej tyre janë shpronësuar

Ashtu sikur ishte paralajmëruar që prej ditës se djeshme, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur mëngjesin e sotëm prishjen e një sërë...

Tërmetet/ Godina e Policisë Shkencore rrezikon të shembet, jetë njerëzish në rrezik

Pas lëkundjeve të forta të datave 21 dhe 22 shtator, të cilat goditën vendin tonë dhe veçanërisht rajonet e Durrësit dhe Tiranës, nisi edhe...

Shembet ndërtesa tek “Arena Kombëtare”, hapësira do të shërbejë për parkim

Një ndërtesë katër katëshe është shembur në Tiranë, para stadiumit "Arena Kombëtare". Ndërtesa ndodhet ekzaktësisht tek sheshi "Italia", ndërsa është ndërtuar disa vite më parë....

Urdhër për shembjen e “monstrës” tek Shkëmbi i Kavajës/ Pronari shpallet në kërkim

Policia ka shpallur në kërkim biznesmenin Enver Shala pasi ka kërcënuar drejtorin e Institutit të Ndërtimit, inxhinerin Agron Hysenlliu, pas hartimit të relacionit për...

Nisin natën shembjet e banesave në Astir

Ka nisur shembja e banesave në zonën e Astirit, ku do të ndërtohet Unaza e Re e Tiranës. Aksioni filloi në mbrëmje, pavarësisht protestave të...

Zagori, rrezikon të shembet një monument i rrallë kulti

Një ekip ekspertësh nga Instituti i Monumenteve të Kulturës është duke kryer vlerësimin e dëmeve strukturore dhe atyre të afreskeve në Kishën e Apostujve...

Të rinjtë në Tiranë mbi çati kundër shembjes së shtëpisë, nëna e tmerruar (Live)

Klajdi Peti dhe kushëriri i tij Albert Osmani janë ngjitur në çatinë e shtëpisë dhe kanë kërcënuar se do të hidhen pasi po iu...

Latest news

Debate në mbledhjen e PS në Shkodër, anëtarët-Klosit e Gjiknurit: Doni të na hidhni hi syve, vendet e punës i ka marrë PSD

Mbledhja e sekretarit të përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri me strukturat e PS-Shkodër mbrëmjen e kaluar është shoqëruar me debate të ashpra. Në fokus...

Vrasja e 23-vjeçares në Fier/ Prindërit e Sabrinës i drejtohen Gjykatës, kërkojnë heqjen e kujdestarisë së të atit për vajzën e mitur

Prindërit e Sabrina Bengës, 23-vjeçares që u vra barbarisht me armë zjarri nga ish-bashkëshorti i saj, Elton Metaj, kanë depozituar këtë të enjte në...

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Ministria e Brendshme e Kosovës ka lëshuar mbi 6.000 targa të përkohshme për tri ditë

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka njoftuar se prej 20 shtatorit e deri në përfundim të ditës së mërkurë, më 22 shtator,...

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...
- Advertisement -