- Advertisement -

TAG

Rilindasit

Rilindasit sfidojmë hapur Yuri Kim dhe amerikanët. Vangjush Dako drejton natën Bashkinë e Durrësit (fotot)

Nuk duan t’ia dinë rilindasit për kërkesën ultimative të amerikanëve dhe Yuri Kim që duhet të heqin dorë nga të inkriminuarit në zgjedhje. Vangjush Dako,...

Restoranti në Dubai fshin videon e qeverisë në darkën luksoze

Restoranti luksos i Nusretit në Dubai ka hequr nga Instagrami pamjet, ku shihej teksa darkonin biznesmeni Samir Mane dhe Arben Ahmetaj, së bashku me...

Më paska blerë Ilir Meta, por nuk e paskam ditur

Nga Enkel Demi Një nga këto profilet e fabrikës së shpifjes së Rilindjes më shkruante pak ditë më parë. Ndryshe nga mallkuesit e zakonshëm lajmësi...

Ligësia e kryetares së Bashkisë së Durrësit: Jemi të kënaqur me vetëm 50 viktima (film)

Është e tmerrshme ta mendosh se sa pak mëshirë kanë “rilindasit” e Edi Ramës për qenien njerëzore. Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako është...

Me rrena nuk shkohet në Parriz

A do Skënderbe, zotni? Nga Albert Bikaj* Para ca ditësh, Shqipëria u refuzua nga BE-jdhe natyrisht reagimet janë të ndryshme e kuptueshme. Qytetarët e thjeshtë janë...

Parlamenti “legjitim”, ambasadorët dhe një çikë “by*q*mat”

Nuk ka qenë të pakët “miqtë” ndërkombëtarë, ambasadorët e huaj, rrjedhoja politike të së majtës europiane, të cilët kanë ngulmuar e ndoshta ende ngulmojnë...

Nard Ndoka: Eh moj Motër Gonxhe! Eh mo Gjergj, luftove me pallë për këto “palla”

Ish-deputeti Nard Ndoka shprehet se rilindasit po njollosin emrin e dy emblemave të kombit shqiptar, të Gjergj Kastriotit dhe Gonxhe Bojaxhiu. Në një status në Facebook,...

Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim

Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. Nga Veton Surroi 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala “korrigjim” (eufemizëm për ndarje dhe këmbime territoresh...

Blushi:  Njerëz që po e dëmtojnë Shqipërinë nderohen, ata quhen rilindas

Shumë njerëz që po e dëmtojnë Shqipërinë, nderohen dhe ngrihen në piedestal”, tha sot Blushi, gjatë prezantimit në bibliotekën e qytetit të librit të...

Ka thënë i moçmi… Taulant Balla

  27.al i rezervon një hapësirë kryesore një rubrikë intersante, e cila quhet “Ka thënë i moçmi”. Në këtë rubrikë pasqyrohen thënie të mençura nga...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -