- Advertisement -

TAG

Ramush Haradinaj

Haradinaj i përgjigjet Vuçiç: Kosova po kërkon atë që i takon

Kreu i AAK Ramush Haradinaj i përgjigjet Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç pas replikave për Shqipërinë e Madhe. Harandinaj thotë se për sa kohë i duket...

Ramush Haradinaj kujton ish-presidentin Rugova në ditëlindjen e tij

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova, me rastin e shënimit të 76 vjetorit të...

Kosova, 20 ditë pa president: A po negociohet në fshehtësi?

Dorëheqja e presidentit, Hashim Thaçi solli një situatë të re politike në Kosovë. Kosova mbeti me ushtrues detyre në këtë pozitë, e deri në...

Gashi: Haradinaj i denjë për president, Specialja si gjykatë serbe

Nënkryetari i AAK-së, Xhafer Gashi, është shprehur se kreu i partisë së tij, Ramush Haradinaj, është kandidati më i denjë për postin e presidentit...

AAK kërkon ndërprerjen e dialogut me Serbinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, parti kjo që është pjesë e koalicionit qeveritar, ka kërkuar që Qeveria të ndërpresë menjëherë të gjitha aktiviteteve që...

Haradinaj reagon pas aktakuzës ndaj Veselit: Dje ishim bashkë, po ashtu edhe sot

Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas aktakuzës së konfirmuar të kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Përmes...

Anita Haradinaj rrëfen të vërtetën mbi dhunën nga Ramush Haradinaj (film)

Anita Haradinaj rrëfen pas lajmeve të qarkulluara në media, se kjo e fundit është dhunuar nga Ramush Haradinaj. “Të jesh figurë publike do bëhesh pjesë...

U tha se Ramushi e rrahu dhe e bëri për spital, reagon për herë të parë gruaja e tij, Anita Haradinaj

Anita Muçaj-Haradinaj, gruaja e Ramush Haradinaj ka reaguar për herë të parë lidhur me thashethemet që mbi të ishte ushtruar dhunë nga i shoqi. U...

Haradinaj: E përshëndes Marrëveshjen e nënshkruar sot në Shtëpinë e Bardhë!

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj ka përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar sot në Shtëpinë e Bardhë nga Kosova dhe Serbia. Në një postim në rrrjetet sociale,...

Haradinaj: S’do të pranoj që Kosova të nënshkruajë marrëveshje trilaterale

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pak para takimit të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, ka thënë...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...
- Advertisement -