- Advertisement -

TAG

Ramush Haradinaj

Haradinaj: Unë President, ose vendi shkon në zgjedhje të reja (film)

Ramush Haradinaj është i prerë në qendrimin e tij për president të Kosovës, në të kundërt vendi shkon në zgjedhje të reja. Në një intervistë...

Haradinaj: Kosovës i duhet Amerika sot më shumë se kurrë

Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj është shprehur se Kosovës i duhet roli udhëheqës i Amerikës në arritjen e marrëveshjes finale me Serbinë, njohjen reciproke...

Haradinaj përshëndet Thaçin: Nuk ekziston asnjë gjyq që mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur Presidentin Hashim Thaçi për t’u paraqitur në Hagë përballë akuzave dhe drejtësisë. Përmes një postimi në Facebook,...

Rama njofton tërheqjen nga padia ndaj Haradinajt

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar heqjen dorë nga padia ndaj ish-kryeministrit të Kosovës Edi Rama. Gjatë konferencës për shtyp, Edi Rama ka deklaruar se tërheq padinë...

Rama i përgjigjet Haradinajt: Kush flet shqip, se këtë e ka gjuhën e nënës, të mos e përdorë për të ndarë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk pranoi të takonte kryeminsitrin Edi Rama i cili ndodhet në Kosovë, ndërsa tha se nuk mund të takohej...

Provokon Serbia, vendos banderolën me krerët e luftës së UÇK-së para parlamentit

Para parlamentit të Serbisë në Beograd është vendosur një banderolë me fytyrat e krerëve të luftës së UÇK-së dhe krerëve politikë të Kosovës. Në banderolë...

Çfarë bisedoi Rama me “kundërshtarin e pavarësisë së Kosovës”

“Largohet kundërshtari i pavarësisë së Kosovës,” shkruante gazeta serbe, Kurir për largimin e John Bolton nga posti i Këshilltarit për Sigurinë në Shtetet e Bashkuara...

Haradinaj: Vota për qeverinë e re është votë për Kosovën

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pak orë para fillimit të seancës së Kuvendit ku pritet të votohet Qeveria Hoti. Përmes një statusi në...

Kosova mes Albin Kurtit dhe Hashim Thaçit

Një ide se si mund të arrihet Paqja me Serbinë Nga Erl Kodra Sipas historianit Reinhard Luthin (26 Janar 1905 - 24 Nëntor 1962) demagogu është...

Haradinaj: Kemi arritur marrëveshje me LDK-në, ja ministritë që marrim

Është nënshkruar marrëveshja e koalicionit mes AAK-së dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, pas takimit që...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -