- Advertisement -

TAG

Ramush Haradinaj

Samiti i BE-së, Haradinaj: Sot nuk humbi populli i Kosovës!

Kryetari i partisë opozitare në Kosovë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me faktin që në samitin e mbajtur...

Haradinaj feston ndryshe ditën e Çlirimit të Kosovës, ngjitet me djemtë në liqenin e Jazhanicës (Video)  

Kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përvjetorin e 23 të çlirimit të Kosovës e kaloi duke përshkruar 5 orë në këmbë...

Ramush Haradinaj kandidat për president të Shqipërisë? Ja si përgjigjet ish-komandanti i UÇK-së  

Në media janë qarkulluar disa emra që mund të jenë kandidat për President të Shqipërisë, ku një prej tyre ishte edhe ai i ish-kryeministrit...

U pajtua me Ramën, Haradinaj: Tani jemi në një situatë krejt të re

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ë një intervistë për mediat shqiptare foli për takimin me kryeministrin Edi Rama dhe marrëdhëniet mes tyre, që dikur...

Ramush Haradinaj ‘shmang’ Berishën, takon në Kuvend Enkelejd Alibeajn

Grupit parlamentar të Partisë për Ardhmërinë e Kosovës, kryesuar nga kryetari Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim edhe me Enkelejd Alibeajn. Këtë e ka...

FOTO/ Pajtohen Rama dhe Ramush Haradinaj, zhvillojnë takim në Kryeministri

Kryeministri Edi Rama duket se është pajtuar me Ramush Haradinajn, kryetar i AAK-së . Rama dhe Haradinaj u përfshinë muaj më parë në një...

Deklarata e fortë e Haradinaj: Nëse një serb hyn në Kosovë, bombardohet Beogradi. Mediat serbe: Si guxon?

Ramush Haradinaj ka bërë një deklaratë të fortë që ka shkaktuar reagime të forta në shtetin serb. Dje, në një intervistë për “TV Dukagjini”,...

Haradinaj përkulet para bustit të ish-senatorit amerikan në Prishtinë: Kosova të shpallë ditë zie

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka nderuar sot bustin e vendosur në Prishtinë të ish-senatorit amerikan njëherazi ish-kandidat për president të SHBA Bob Dole,...

Haradinaj: S’ka “Ballkan të Hapur” pa njohjen reciproke Kosovë-Serbi. Nuk e kuptoj ngutjen e Ramës për të shkuar në Beograd

Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur edhe njëherë se nuk ka Ballkan të Hapur pa njohjen reciproke Kosovë-Serbi. I ftuar mbrëmjen e sotme në...

Haradinaj: Operacionet policore janë bërë qëllimisht për ta dorëzuar veriun e Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kritikuar qeverinë për aksionet policore në veri. Sipas Haradinaj, operacionet janë bërë qëllimshëm për ta dorëzuar veriun e...

Latest news

Korreshi ironizon ndarjen e PD-së në dy grupe pune për protestën: Mirë që na pret kostumin, por të na…

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi, ka reaguar pas publikimit të listës nga ana e zëdhënëses së PD, Floriana Garo, në të cilën prezantoheshin grupet e...

67- vjeçari gjendet i vdekur në Fier, dyshimet e policisë (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Fier. Burime nga policia bëjnë me dije se një 67- vjeçar është gjetur i pajetë në...

Po flinin mbi shina, treni përplas dy emigrantët në Maqedoninë e Veriut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e...

Aksident i rëndë në Thumanë-Laç, dy të plagosur nisen drejt Traumës

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar pasditen e stome. Këtë herë në autostradën Thumanë-Laç. Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak...

Kapet shqiptari me 18 kg kokainë, spiunohet nga komshinjtë

Policia italiane arrestoi një 30-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 18 kilogramë kokainë. Shqiptari e kishte kthyer shtëpinë ku qëndronte në një laborator droge. Lëvizjet...
- Advertisement -