- Advertisement -

TAG

protesta e opozites

Pak orë nga protesta e opozitës/ Berisha: Rama ik! Ora e supergjigandit po afron!

Pak orë para protestës së tetë kombëtare të opozitës, ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka paralajmëruar se po vjen ora e supergjigandit. "Ora e supergjigandit...

Protesta e opozitës, Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane ka lajmëruar pasditën e sotme shtetasit amerikanë dhe qytetarët që jetojnë në Tiranë që të shmangin zonat ku pritet të zhvuillohet protesta...

Gjykata e Tiranës cakton masën e sigurisë për protestuesit e 2 qershorit

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë për 42 protestues, që morën pjesë në protestën e 2 qershorit të opozitës në kryeqytet. Në lidhje...

Prestigjiozja Reuters: Protesta e radhës vendimtare për Shqipërinë! Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e Ramës

Agjencia prestigioze Reuters ka publikuar një artikull lidhur me protestën e shtatë kombëtare të opozitës, ku mijëra qytetarë shqiptar dolën në rrugë duke protestuar...

Rrahu babë e bir në protestën e opozitës, arrestohet autori 43-vjeçar

Policia ka arrestuar autorin që mori pjesë në konfliktin e ashpër në protestën e opozitës, ku u plagosën babë e birë, Ymer dhe Erjon...

Tension përpara Kryeministrisë, plagosen disa persona (live)

Protesta e opozitës është tensionur para Parlamentit. Protestuesit kanë hedhur kapsolle, fishekzjarre dhe shashka drejt Parlamentit. Disa protestues kanë tentuar të kalojnë kordonin për tu...

Opozita ngre në qiell “Tollumbacet e Paqes”

Ka nisur pak minuta më parë protesta e shtatë kombëtare e opozitës. Të rinjtë e FRPD-së kanë vendosur shirita të bardhë në krahë në shenjë...

Rama ik! Dhjetëra mijëra protestues në shesh: Ne nuk trembemi nga letrat e tua. Bashkë ne të shembim (live)

Janë me dhjetëra mijëra qytetarë të cilët janë mbledhur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, duke protestuar kundër Edi Ramës. "Nuk na tremnim fjalët e tua....

Protesta e opozitës/ Vokshi: Asnjë hap pas për të çliruar vendin

Ish- deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka deklaruar se opozita nuk do të bëjë asnjë hap pas nga ajo që quan "çlirimin e vendit...

Salianji para protestës: Skllavëria rëndon mbi kurriz

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji fton qytetarët t’i bashkohen protestës së shtatë të opozitës së bashkuar. Në një postim në “Facebook”, Salianji shkruan se...

Latest news

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...
- Advertisement -