- Advertisement -

TAG

protesta e opozites

Nishani: Të bashkohemi sot në protestë, shqiptarët do mashtrohen sërish nga Rama

Ish-presidenti Bujar Nishani u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve, që t'i bashkohen protestës së opozitës në vend. Në një postim në facebook, Nishani tha...

Lefter Maliqi: Sot do të jem në protesten e opozitës së vertetë

Deputeti i Kuvendit të Republikës, Lefter Maliqi shprehet se Shqipëria ka sot vetëm një opozitë dhe ajo është opozita e bashkuar jashtë parlamentit. Me një...

Kriza politike/ Shpëtim Idrizi konferencë për mediat në orën 17:30

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, pritet të dalë në një konferencë për shtyp nga selia e Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, në orën 17:30. Temat...

Agron Shehaj për RAI3: Sa të jetë Edi Rama kryeministër nuk mund të ketë zgjedhje të lira

Gajtë ditës së djeshme në protestën e opozitës, ish-deputeti i PD Agron Shehaj ka dhënë një intervistë për televizionin italian RAI 3. Shehaj theksoi se...

Protesta e opozitës, policia procedon 15 protestues

Pas protestës së tetë kombëtare të opozitës së bashkuar policia ka nisur procedimet penale. Ndryshe nga herët e tjera, kësaj radhe nuk ka persona...

Basha: Ora e Shqipërisë si e gjithë Europa po troket

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar paraditen e sotme në lidhje me protestën. Basha shkruan në Facebok se sot është koha për Shqipërinë e...

Meta thirrje opozitës: Ndaloni protestën tek Parlamenti, qytetarët të shpërndahen

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një njoftimi lidhur me tensionet në protestën para parlamentit. “Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta i bën udhëheqësve të...

“Faleminderit Peter Tiede”

Gjatë protestës së tetë të opozitës së bashkuar, protestuesit kanë mbushur bulevardin me pankarta në gjuhën gjermane dhe angleze. Në gjuhën gjermane ata falënderojnë gazetarin...

Presidenti anulon zgjedhjet e 30 qershorit/ VOA jehonë vendimit të Metës

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të anulojë datën e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, ndërsa Zëri i Amerikës i ka bërë menjëherë jehonë këtij...

“Çamëria nuk harron”/ PDIU me mijëra simpatizantë marshojnë drejt protestes së opozitës (film)

Mijëra simpatizantë dhe mbështetës të PDIU dhe Shoqatës Patriotike Çamëria kanë marshuar drejt protestës së opozitës para Kryeministrisë. Protestuesit janë nisur nga selia e PDIU dhe...

Latest news

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Çamëria frymon në Tetovë (Foto)

Tetova sot u gdhi e mbushur me pankartat Java e Çamërisë, nga 21-27 Qershor në Maqedoninë e Veriut po zhvillohen aktivitetet për Çamërinë. Ashtu si...

Eurostat: Që nga nëntori Shqipëria me rritjen më të lartë të vdekjeve në Europë

Pandemia është lehtësuar tashmë dhe pothuajse e gjithë Europa po merr frymë lirisht pas 14-15 muajsh shumë të vështirë. Vendet po rihapen gradualisht dhe lëvizjet...
- Advertisement -