- Advertisement -

TAG

protesta e opozites

Basha: 30 qershori, protesta më e madhe

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se 30 qershori ishte protesta më e madhe e të gjitha protestave. Basha ka qenë sot në Urën Vajgurore dhe...

Dy mesazhet e Bashës nga protesta e opozitës: Drejtësi përmes ligjit dhe largimi i Ramës (live)

Në fjalimin e tij para mijëra protestuesve tek kryeministria, kreu i PD-së Lulzim Basha ka dhënë dy mesazhe të qarta për kryeministrin Rama. Basha u...

Protesta e opozitës/ Mijëra protestues nisen nga Dibra

Mijëra mbështetës të opozitës janë nisur nga qarku i Dibrës për të marrë pjesë në protestën e sotme. Mësohet se nga 4 bashkitë e qarkut...

Protestë deri në mesnatë, policia i mohon kërkesën opozitës

Opozita do të mbaj ditën e sotme protestën e saj të dhjetë kombëtare, Policia i ka dhënë leje asaj vetëm 2 orë për të...

Protesta e opozitës/ Maxhoranca ndryshon orën e seancës të hënën

Seanca iplenare e cila ishte e parashikuar ditën e hënën pritet të mblidhej në orën 18:00 por tashmë është afruar me një orë. Kështu...

Zbulohen parrullat dhe simbolikat që do të përdoren sot në protestën e opozitës (film)

Në pak minuta fillon protesta e nëntë kombëtare e opozitës së bashkuar e cila mbahet përpara zyrës së Kryeministrit Rama për largimin e tij...

Pak orë para protestës/ Delegacioni i BE-së: Thirrje të gjitha palëve për dialog politik

Pak orë para fillimit të protestës, Delegacioni i BE-së i bën thirrje të gjitha palëve për të treguar vullnet të fortë politik dhe për...

Basha: Të gjithë bashkë sonte në orën 20:00, si njerëz të lirë (film)

Kreu demokrat Lulzim Basha i është drejtuar shqiptarëve me një tjetër ftes, duke i ftuar që ta marrin pjesë në protestën e orës 20...

Ambasada gjermane apel opozitës: Dhuna në protestë e papranueshme

Pas Ambasadës së SHBA, pak orë para nisjes së protestës, ka reaguar edhe ambasada gjermane. Përmes një njoftimi, ambasada i bën thirrje të gjithë pjesëmarrësve...

Protesta e opozitës/ Berisha: Cunami i jashtëzakonshëm po afron

Pak orë para protestës së opozitës para Kryeministrisë, ka reaguar ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes një statusi në facebook, Berisha paralajmëron se tubimi do të jetë...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -