Protesta e opozitës/ Maxhoranca ndryshon orën e seancës të hënën

Duhet të lëçisni

Lajçak: Kurti e di mirë që bashkësia ndërkombëtare pret që dialogu të vazhdojë

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të vizitojë Kosovën pas veprimit të pahijshëm me hartën që u kuptua brenda edhe...

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Plagoset një minator në galeritë e Bulqizës, dërgohet me urgjencë në spital

Një minator ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një nga galeritë e Bulqizës. Mësohet se ai është Agron Gjeta i moshës 55-vjeç. Gjeta...

Nuk ka qetësi te Barcelona, arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës, kur ish-presidenti Josep Maria Bartomeu është arrestuar në vazhdën e hetimeve të skandalit që tashmë...

Seanca iplenare e cila ishte e parashikuar ditën e hënën pritet të mblidhej në orën 18:00 por tashmë është afruar me një orë. Kështu thuhet në njoftimin e ri të Kuvendit, ku është përcaktuar edhe rendi i ditës i seancës plenare.

Kujtojmë se ky ndryshim ka ardhur pas njoftimit se opozita do të protestojë të hënën më 8 korrik duke nisura nga ora 20:00.

E me sa duket për të shmangur një përplasje të mundshme, maxhoranca ka zgjedhur të ndryshojë me 60 minuta orarin.

E hënë, datë 8.7.2019, ora 17.00
Rendi i ditës

Bazuar në urdhrin nr. 24, datë 4.7.2019 të Kryetarit të Kuvendit
z. Gramoz Ruçi, rendi i ditës është si më poshtë vijon:
1. Njoftimi i projektligjeve të depozituara në Kuvend (neni 44, pika 3 e Rregullores).
2. Shqyrtimi i raportit të Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut dhe propozimit të Komisionit për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar, bazuar në kërkesën e një grupi deputetësh për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës z. Ilir Meta. pdf (Rregullore, nenet 48 dhe 112, votim me shumicë të thjeshtë)
Raporti i Komisionit përgjegjës për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut
Diskutime (130 minuta debati – 70 minuta shumica parlamentare – 60 minuta opozita parlamentare)
Koha e votimit

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Lajçak: Kurti e di mirë që bashkësia ndërkombëtare pret që dialogu të vazhdojë

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të vizitojë Kosovën pas veprimit të pahijshëm me hartën që u kuptua brenda edhe...

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Plagoset një minator në galeritë e Bulqizës, dërgohet me urgjencë në spital

Një minator ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një nga galeritë e Bulqizës. Mësohet se ai është Agron Gjeta i moshës 55-vjeç. Gjeta...

Nuk ka qetësi te Barcelona, arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës, kur ish-presidenti Josep Maria Bartomeu është arrestuar në vazhdën e hetimeve të skandalit që tashmë...

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi thirrje partive: Dorëzoni brenda afateve dokumentacionin e kandidimit

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka bërë thirrje partive të dorëzojnë brenda afateve dhe të mos e lënë për në...