- Advertisement -

TAG

Gramoz Ruci

Tronditëse/ Agron Tufa nxjerr pseudonimi i Gramoz Ruçit si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Kryetari i Kuvendit nuk reagon…

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, numri dy i shtetit ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit me pseudonimin "cigarja". Lajmin e bën me dije...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Klubet e futbollit apel Ramës: Kjo situatë nuk ka ndodhur as në 1997, plotësoni kërkesat tona (letra e plotë)

Presidentët e klubeve të futbollit të superiores shqiptare nuk ndalen. Pas kërkesës së parë publike të 5 gushtit 2020 për qeverinë dhe kuvendin, ditën e...

Nis votimi i ndryshimeve kushtetuese në Kuvend, Rama 50 minuta për të justifikuar vendimin

Kuvendi ka nisur punimet ditën e sotme ndërsa kjo është seanca e fundit parlamentare për këtë sesion, e cila do të mbyllet me kalimin...

Koronavirusi/ Meqë na u drejtua si prind po si prind po i luten: Mbylle Kuvendin shoku Gramoz!

Të gjithëve u ka bërë përshtypje se si Gramoz Ruçi ju drejtua qytetarëve që të marrin masat për të përballuar koronavirusin, në mënyrë që...

Më shumë se prekëse/ Gramoz Ruçi na drejtohet si prind

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është drejtuar me një apel qytetarëve shqiptarë për të shtuar kujdesin ndaj koronavirusit. “Të dashura motra dhe vëllezër,qytetarë të Shqipërisë, Ju drejtohem sot me...

Edi Ramës i intereson një popull sa më i varfër dhe i sëmurë

Nga Enkel Demi Në 30 korrik Edi Rama do të ndryshojë Kushtetutën. Megjithëse zonja Merkel e veçoi Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut, megjithëse komisioneri për...

Kthim në fillim: Kur “vdiste” PPSH dhe ngjizej PSSH (film)

Nga Luljeta Progni Nga kongresi i dhjetë i PPSH-së më 12 qershor 1991, tek kongresi i marsit 2020, ku u shfaq delegati 100-vjeçar, si relike e...

Partia e Djathtë

Nga Erl Kodra Për të djathtën dhe të majtën kam shkruar shumë herë. Për fat të keq, megjithëse ka një shtresë të tërë të persekutuarish...

U emërua këshilltar i Ruçit, Fleckenstein: Mezi presim bashkëpunimin me të gjithë aktorët shqiptarë

Pasi u emërua si këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka reaguar ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e BE dhe ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein. Përmes...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -