- Advertisement -

TAG

maxhoranca

Bylykbashi flet pas mbledhjes: Rama listat e hapura i ka alibi për të hequr koalicionet parazgjedhore

Oerd Bylykbashi deklaroi se maxhoranca ka refuzuar të diskutojë për propozimin e Opozitës së Bashkuar për hapjen e listave 100% dhe mosndryshimin e formulës...

Ligji dhe skemat!

Nga Mentor Kikia Në lojë janë tri skuadra, PS dhe dy opozitat, PD + LSI dhe opozita parlamentare. PS po dikton ligje që ta favorizojnë...

Bardhi pas deklaratës së Wadephul: Të gjithë e kuptuan tmerrin e Ramës nga zgjedhjet

Pas mesazhit të qartë të Zv.kryetarit të Grupit të CDU-CSU në Bundestag Johann David Wadephul se reforma zgjedhore duhet të miratohet nga Parlamenti pa...

“Një e ardhme më e vështirë”, Malaj: Kjo qeveri po i varfëron më shumë shqiptarët

Ish-socialisti Arben Malaj, ka reaguar lidhur me vendimin e Venecias, ku sipas tij konfirmon krizën institucionale të mazhorancës që synon pushtet absolut. Malaj përmes një...

Kreu i FRPD kallëzim në prokurori: Sot nuk ka rënë teatri por Edi Rama

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka qenë një prej personave të ndaluar nga policia i cili është liruar vetëm në...

Ndryshimet në Kodin Penal për COVID-19/ Nëse thyen karantinën, jo vetëm gjobë por edhe 10-15 vite burg

Zbardhet drafti i amendamenteve për ndryshimet në Kodin Penal për shkak të situatës nga COVID-19. Maxhoranca propozon që mosbindja ndaj rregullave të dënohet me...

Meta në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”: Populli nuk futet në xhep si paratë e oligarkëve (Live)

Para mijëra qytetarëve të mbledhur në shesh, Presidenti Ilir Meta tha se duhej bërë ky manifestim kundër grushtit të shtetit, që sipas tij, po godet...

Marrëveshja për reformën zgjedhore, Meta: Uroj të jetë fillimi i një dialogu strukturor

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka folur në një intervistë në Kosovë për reformën zgjedhore dhe marrëveshjen e arritur mes maxhorancës dhe opozitës. Meta ka...

Bylykbashi dhe Vasili zbardhin takimin me dyer të mbyllura

Ka përfunduar takimi surprizë për reformën zgjedhore. Dy përfaqësuesit politikë të opozitës jashtëparlametare Oerd Bylukbashi dhe Petrit Vasili u shprehën se ky është hapi...

A do të ketë marrëveshje? Opozita dhe maxhoranca nis takimin për Reformën Zgjedhore

Ka nisur takimi mes përfaqësuesve të opozitës dhe mazhorancës për Reformën Zgjedhore. Për herë të parë PD dhe LSI pranojnë të ulen në një...

Latest news

Regjistrohen 3 raste të reja me koronavirus në Gjirokastër, mes tyre një nxënës shkolle

Raste të reja me koronavirus shfaqen në Gjirokastër. Mësohet se tre rastet u raportuan gjatë këtyre 24 orëve, ndërsa bëhet fjalë për një nxënës në...

“Kujdes me higjienën”, Kalo apel qytetarëve: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19 në vjeshtë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo paralajmëron se vjeshta do të ketë një tendencë në rritje të rasteve me COVID-19. Kalo thekson se në këtë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë: Ministrja u tregua shumë arrogante me ne

Naftëtarët e Ballshit shohin grevën e urisë si alternative për zgjidhjen e situatës. Mësohet se kreu i Sindikatës se naftëtarëve të bashkuar, Sokol Dautaj ka...

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar këtë të hënë se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një temë...

Dy persona me Covid-19 tentojnë të kalojnë kufirin në Kakavijë, gjobiten me 700 mijë lekë

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur dy persona nga Saranda me 700 mijë lekë në Gjirokastër pasi tentuan të kalojnë doganën e Kakavijës drejt tokës...
- Advertisement -