- Advertisement -

TAG

protesta e opozites

Protesta e opozitës, PD: Pikënisja e një greve urie

Nëse nisja e protestës së  Partisë Demokratike u mësua, përfundimi i protestës nuk dihet ende. Protestuesit janë ftuar që të ngrenë çadra nga organizatorët...

Basha: Protestuesit në shesh derisa të realizohen kërkesat

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një interviste deklaroi se protesta do të vazhdojë derisa të realizohen kërkesat. "Kjo është mënyra e vetme. Çdo...

“Blindohet” Kryeministria, snajperat marrin nën kontroll godinat qeveritare

Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore sot në protestën e PD-së Që në orët e para të mëngjesit makinat e...

PD protestë para drejtorisë së Policisë

Paloka: Të lirohen protestuesit, të arrestohen dhunuesit Partia demokratike protestoi sot para drejtësorisë së Policisë Tiranë duke këkruar lirimine protestuesve të arrestuar një ditë më parë....

Protestuesit rrethojnë me gardh bashkinë

Gardhin që shkulën te Parku i liqenit, protestuesit e kanë sjellë para bashkisë së Tiranës ku në mënyrë simbolike e kanë rrethuar atë me...

Latest news

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...
- Advertisement -