- Advertisement -

TAG

përgjime

Ksamil/ Mandati i tretë filloi duke mbajtur fjalën që doli në përgjime

https://27.al/artan-hoxha-nxjerr-regjistrimin-fushate-me-legalizimet-punonjesit-e-kadastres-udhezohen-te-genjejne-qytetaret/

Gazetari: Ka përgjime që Taulant Balla mori 3 milionë euro nga bandat (film)

Dje, në mëngjes u ekzekutua vëllai i Talo Çelos, një personazh i shumëkërkuar. Gazetari Basir Çollaku ka hedhur akuza të forta ndaj numrit dy të...

Tjetër përgjim “bombë” për Zoran Zaev, akuzohet se ka marrë 6 milionë euro rryshfet (audio)

Një tjetër përgjim është publikuar për ish-kryeministrin Zoran Zaev i cilësuar kësaj radhe si përgjimi “bombë nukleare”. Në YouTube është shfaqur një regjistrim i ri...

E fundosën përgjimet, arrestohet për drogë vëllai i kryebashkiakut të Fushë Arrëzit

Policia njoftoi pak më parë se ka arrestuar 22 persona, ndërsa janë shoqëruar mjaft të tjerë në kuadër të një operacioni të madh kundër...

Përgjime e dokumenta, Moisi Habilaj udhëtim në Romë me “gjigandin Bashkim” Tahiri

Në verën e vitit 2014, kur autoritetet italiane kishin konstatuar kulmin e aktivitetit kriminal të klanit narko-trafikant “Habilaj”, drejtuesit e tij, Artan e Moisi...

“Nuk ka prova”/ Niçja i Shijakut kërkon të lirohet nga qelia

Altin Avdyli, i njohur dhe si "Niçja" i Shijakut ka kërkuar nga Gjykata për Krimet e Rënda që të lirohet nga qelia. Avdyli është një...

Padia e Ramës/ Reagon gazetari gjerman: Për çfarë më akuzon? Për audiopërgjimet e vërteta?

Gazetari gjerman Peter Tiede ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se ka ngritur padi për publikimet e përgjimeve të dosjes 339 në...

Paditi gazetarin e “Bild”/ Këshilltari i Merkel: Rama do të jetë së shpejti para gjykatave ndërkombëtare

Për padinë e ngritur nga kryeministri Rama ndaj gazetarit të “Bild”, Piter Tiede ka reaguar këshilltari i kancelares gjermane Angela Merkel, Martin Henze. Në një...

Publikoi përgjimet/ Rama nis gjyqin ndaj gazetarit gjerman: Shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën

Kryeministri i vendit Edi Rama ka nisur proçesin për hapjen e procesit gjyqësor mbi publikimet e BILD. Për këtë vendim, Rama shprehet se shqiptarët meritojnë...

Babloku, El Chapo, Fiku, Akullorja dhe Bosi i Kartelit ndajnë sonte shtratin para Kryeministrisë (foto)

Simbolet e protestës së sotme janë frymëzuar nga përgjimet e dosjes 339 dhe 184 tw publikuara nga gazeta gjermane "Bild". Një krevat i madh, ku...

Latest news

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...
- Advertisement -