Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tjetër përgjim “bombë” për Zoran Zaev, akuzohet se ka marrë 6 milionë euro rryshfet (audio)

Nga Ejona 0

Një tjetër përgjim është publikuar për ish-kryeministrin Zoran Zaev i cilësuar kësaj radhe si përgjimi “bombë nukleare”.

Në YouTube është shfaqur një regjistrim i ri audio në të cilin dëgjohet zëri i ish-kryeministrit maqedonas Zoran Zaev. Regjistrimi u shfaq në kanalin “Zoki Reketuesi”.

Mediat e rajonit e interpretojnë bisedën se Zoran Zaev hyn në skemën e korrupsionit dhe në vend të Vasko Dimishkov, paratë nga rekordi përfundojnë tek ai.

Në një moment, shfaqet Vasko vëllai i Dimishkova. “Ai më dha këshilla, çfarë duhet të bëj, ai po kërkon para, kështu që ai do të thotë 6 milionë euro, 6 milionë euro, unë them që është e vlefshme, unë po hyj në këtë punë”, dëgjohet të thotë Zaev.

Gjatë debatit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, Zoran Zaev theksoi se nuk e njihte avokatin Vasil Dimishkov, dhe në ‘bombën’ që u botua u dëgjua se ai e njihte shumë mirë.

Në njërën prej videove të mëparshme thuhet se zëri i avokatit Vasil Dimishkov, vëllai i gjykatësit Vesna Dimishkova, i cili konsiderohet shumë afërt me Zoran Zaev, po dëgjohet duke kërkuar 6 milionë euro që një biznesmen të lirohet, raporton TetovaSot.

“Jepni 6 milionë euro dhe ne do të përfundojmë punën”, thotë Vasil Dimishkov. Në një bisedë me një person të panjohur, Vasil Dimishkov thotë se do të përpiqet të zvogëlojë shumën, edhe pse është e madhe.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej