- Advertisement -

TAG

Maqedonia

Situata në Afganistan, Albright: Mirënjohje Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë për strehimet

Ish -Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright ka reaguar për situatën në Afganistan, ku pas largimit të trupave amerikane, vendi ra në duart e...

Samiti i Shkupit, Vuçiç-Zaev: Të kaluarën ta lëmë mbrapa, nga 2023 të heqim kufijtë e lëvizjes

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi në Forumin rajonal Ekonomik në Shkup se nisma rajonale mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Shqipërisë përmban katër liritë e...

Mbajtja e Konferencës së Parë Ndërqeveritare, Kroacia i del në krah Shqipërisë dhe Maqedonisë: Kushtet janë përmbushur

Teksa po pritet të vendoset për datën e mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me BE-në, Ministri i Jashtëm...

Studimi i ekspertëve të Vjenës: Rreth 500 mijë shqiptarë kanë emigruar gjatë viteve 2010-2019

Instituti për Studime Ekonomike Ndërkombëtare i Vjenës përllogariti se nga viti 2010 deri në vitin 2019 janë larguar nga Shqipëria në emigracion rreth 499...

Karantina 2 javore për ata që vijnë nga Greqia e Maqedonia/ LSI çon në gjykatë Komitetin

LSI ka dorëzuar në Gjykatën Administrative të Tiranës një kërkesë për anulimin e vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve për vendosjen e karantinës për...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç njofton se vendi i tij ka dhuruar Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer. Vuçiç u shpreh se Serbia...

20 viktima në 24 orë nga COVID në Maqedoni, konfirmohen 106 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut është shënuar një ulje e numrit të rasteve të reja me Covid ndërsa kanë humbur...

Regjistrohen 21 viktima dhe 592 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 21 pacientë. Po ashtu autoritetet shëndetësore raportojnë se ...

Latest news

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...
- Advertisement -