- Advertisement -

TAG

Maqedonia

Mbajtja e Konferencës së Parë Ndërqeveritare, Kroacia i del në krah Shqipërisë dhe Maqedonisë: Kushtet janë përmbushur

Teksa po pritet të vendoset për datën e mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me BE-në, Ministri i Jashtëm...

Studimi i ekspertëve të Vjenës: Rreth 500 mijë shqiptarë kanë emigruar gjatë viteve 2010-2019

Instituti për Studime Ekonomike Ndërkombëtare i Vjenës përllogariti se nga viti 2010 deri në vitin 2019 janë larguar nga Shqipëria në emigracion rreth 499...

Karantina 2 javore për ata që vijnë nga Greqia e Maqedonia/ LSI çon në gjykatë Komitetin

LSI ka dorëzuar në Gjykatën Administrative të Tiranës një kërkesë për anulimin e vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve për vendosjen e karantinës për...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç njofton se vendi i tij ka dhuruar Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer. Vuçiç u shpreh se Serbia...

20 viktima në 24 orë nga COVID në Maqedoni, konfirmohen 106 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut është shënuar një ulje e numrit të rasteve të reja me Covid ndërsa kanë humbur...

Regjistrohen 21 viktima dhe 592 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 21 pacientë. Po ashtu autoritetet shëndetësore raportojnë se ...

Zaev: Bullgaria shkeli marrëveshjen, një gabim i papërgjegjshëm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev u shpreh se veto e Bullgarisë për negociatat është zhgënjyese. Më një konferencë për shtyp, Zaev tha se Bullgaria...

Shifrat alarmante të të infektuarve nga Covid-i, Qeveria e Maqedonisë shpall Gjendjen e Krizës për 30 ditë

Numri i lartë i të infektuarve të rinj nga Covid-19 në ditët e fundit ka ngritur alarmin në Maqedoninë e Veriut. Për këtë, qeveria vendase...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -