- Advertisement -

TAG

Maqedonia

Tjetër përgjim “bombë” për Zoran Zaev, akuzohet se ka marrë 6 milionë euro rryshfet (audio)

Një tjetër përgjim është publikuar për ish-kryeministrin Zoran Zaev i cilësuar kësaj radhe si përgjimi “bombë nukleare”. Në YouTube është shfaqur një regjistrim i ri...

Gjermania hap kufijtë për vendet e Evropës. Ja, kur mund të udhëtojnë shqiptarët

Gjermania ka vendosur të rihapë kufijtë për qytetarët e të gjitha vendeve anëtare të BE-së, Britanisë së Madhe, Islandës, Norvegjisë, Lihtenshtajnit dhe Zvicrës në datë 15 qershor. Ky...

“Tenderi 1.5 milionë euro për familjet në nevojë”/ PD akuzon qeverinë: Po vidhni shqiptarët edhe në ditë të zeza

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat nga selia blu ka akuzuar përsëri qeverinë në lidhje me tenderin 1.5 milionë euro...

Ja çfarë përmban dokumenti për Minishengenin/ Shqipëria heq kufirin me Serbinë e jo me Kosovën!

Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, është zbardhur. Prishtina zyrtare para pak javësh, publikisht thirri “si motrën” Tiranën që...

Nënkryetari i VMRO-së: Rama po ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë (film)

“Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në mënyrë direkte, përzihet në zhvillimet politike në Maqedoni që nga viti 2016 kur është hartuar e ashtuquajtura Platforma...

A ka nevojë rajoni për Mini-Shengenin Ballkanik? Albin Kurti: Duhet shtuar bashkëpunimi Shqipëri – Kosovë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u pyet në lidhje me idenë e hedhur nga...

Negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë, ja çfarë pritet të ndodhë sot në Bundestag

Bundestagu Gjerman do të zhvilloj sot një debat gjysmë ore mbi dy propozime të grupeve parlamentare të koalicionit të CDU/CSU dhe SPD. Bëhet fjalë për...

DW: Gjermania asnjë kusht Maqedonisë së Veriut për hapje negociatash, vendimi zyrtar nesër

Palët politike në Gjermani kanë rënë dakord t’i japin dritën jeshile Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat e pranimit në BE, raporton Deutsche...

Kosova vendos taksë 100% edhe për Maqedoninë

Ministri i Tregtisë, Endri Shala ka njoftuar se Kosova ka vendosur që të vendosë taksë reciprociteti edhe ndaj Maqedonisë së Veriut. Me një postim në...

31% e familjeve shqiptare nuk përmbushin nevojat bazë për ushqime

"Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi”. "Poemës së Mjerimit" të Migjenit, e shkruar...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -