- Advertisement -

TAG

Partitë Popullore Europiane

E pazakontë/ PPE i drejtohet Ilir Metës: Ktheje ligjin e Ramës! Cënon zgjedhjet dhe mbyll derën e BE-së!

Partitë Popullore Europiane i kanë bërë thirrje Presidentit Ilir Meta që të mos dekretojë ndryshimet e Kodit Zgjedhor, të miratuara nga Edi Rama dhe...

Edi Rama merr një alamet shpulle nga Partitë Popullore Europiane: Jo veprime kundër konsensusit! Reforma Zgjedhore të miratohet pa ndryshime të njëanshme nga qeveria

Partitë Popullore Europiane, PPE kërkojnë që qeveria të heqë dorë nga manipulimet me qyfyret e Myslymit dhe Gjuzit. PPE kërkon që marrëveshja të miratohet...

Rezoluta/ Parlamenti Europian i vendos Shqipërisë zyrtarisht 15 kushte*

Për herë të parë në historinë e tij, Parlamenti Europian i ka vendosur Shqipërisë 15 kushte, që duhet të plotësohen para se të mblidhen...

Presidenti i PPE-së dënon shembjen e Teatrit: Intimidimi dhe dhuna ndaj protestuesve, e papranueshme

Presidenti i Partive Popullore Europiane, Donald Tusk bëri një reagim të ashpër kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Ish-Presidenti i Komisionit Europian, që drejtoi Europën...

Rezolutë emergjence e PPE: Të zgjidhet kriza politike me zgjedhje të reja

Partitë Popullore Europiane kanë bërë përsëri thirrje për zgjidhjen e krizës politike në vend. Në kongresin e tyre është miratuar një rezolutë emergjence. Mes të tjerave...

Gazi lotsjellës dhe arrestimi i grave në Shqipëri/ Gratë e PPE të shqetësuara: BE të veprojë

Lidhur me përdorimin e gazit helmues dhe lotsjellës në Shqipëri si dhe arrestimin e grave, kanë reaguar edhe gratë e Partive Popullore Europiane, PPE. Ato...

Protesta e Opozitës/ Reagon Presidenti i PPE: Palët të ulen në një dialog të ndershëm politik

Pas protestave të opozitës në Shqipëri vjen edhe reagimi i presidentit të Partive Popullore Europiane, PPE, Joseph Daul. Në një postim në twitter, Daul shkruan...

Rendi i ri opozitar që e lë Ramën vetëm me një aleat: krimin

Nga Gentian Gaba Sot, në një nga hotelet e kryeqytetit, u zhvillua takimi me të cilin u zyrtarizua rreshtimi i Partisë për Drejtësi Integrim dhe...

Krerët e PPE-së, Joseph Daul e Donald Tusk, i telefonojnë Bashës: Hyr në zgjedhje! Pritet braktisja e Çadrës nga aleatët

Kryetari i Partisë Demokratike ka refuzuar dhe ka rikonfirmuar qëndrimin në Çadër, por këtu mbaron me sa duket edhe durimi i aleatëve të PD-së....

E përbashkëta e krizës maqedonase, me atë shqiptare

Nga Mero Baze Kriza e Maqedonisë dhe përleshjet e përgjakshme në parlamentin e Shkupit, kanë kthyer seriozisht vemendjen e Perëndimit nga rreziqet që po prodhon...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -