Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rezolutë emergjence e PPE: Të zgjidhet kriza politike me zgjedhje të reja

Nga 27.al 0

Partitë Popullore Europiane kanë bërë përsëri thirrje për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Në kongresin e tyre është miratuar një rezolutë emergjence.

Mes të tjerave në të thuhet: “Të tejkalohet kriza politike me një dialog gjithëpërfshirës dhe një reformë elektorale që do hapë rrugën për zgjedhje të lira dhe të ndershme”.

Rezolutë kërkon gjethashtu respektimin e pakicave dhe të drejtës së pronës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej