Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protesta e Opozitës/ Reagon Presidenti i PPE: Palët të ulen në një dialog të ndershëm politik

Nga Ejona 0

Pas protestave të opozitës në Shqipëri vjen edhe reagimi i presidentit të Partive Popullore Europiane, PPE, Joseph Daul.

Në një postim në twitter, Daul shkruan se dënojnë ashpër përdorimin e dhunës gjatë demonstratave të fundit në Shqipëri, ndërsa u ka bërë thirrje palëve të ulen në një dialog të ndershëm politik dhe të ndalojnë çdo dhunë.

Daul apelon që, palët politike në Shqipëri të adresojnë shqetësimet e shkaqet bazë të krizës, zbutje të retorikës dhe jo dhunë.

Joseph Daul ka kritikuar shpesh qeverinë Rama për korrupsion e krim të organizuar

“Dënojnë fuqishëm përdorimin e dhunës gjatë demonstratave të fundit në Shqipëri. Të gjitha palët e përfshira duhet të kthehen në një dialog të ndershëm politik, të adresojnë shqetësimet dhe shkaqet rrënjësore, të rrisin retorikën dhe të ndalojnë nga çdo dhunë”, shkruan ai.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej