- Advertisement -

TAG

dialog

BE po i ushtron ‘presion’ për dialog me Serbinë, Vjosa Osmani zbulon arsyet përse nuk është i mundur

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë sot se nuk mund të flasin për dialog me Serbinë, përderisa në Kosovë po vdesin...

Reporterja e PE për Shqipërinë thirrje politikës shqiptare: Të ulen në një tryezë për dialog

Reporterja e Parlamentit Europian për Shqipërinë, Isabel Santos ka dhënë një mesazh të qartë për klasën politike në vend, që në sajë të plotësimit...

Tërmeti/ Rama apel Bashës: Të ulemi në tryezë për shqiptarët, të dëgjojmë propozimet e opozitës

Kryeministri Edi Rama i ka bërë apel opozitës dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha të ulen në tryezë për të diskutuar lidhur me gjendjen...

Conte: Opozita dhe qeveria të ulen në dialog, Rama i prerë: Shqipëria nuk ka rrugë tjetër veç integrimit në BE

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference të përbashkët me homologun e tij italian Giuseppe Conte, tha se Shqipëria do të vazhdojë në të njëjtën...

Hahn: Dialogu Kosovë – Serbisë të organizohet si Konklava për zgjedhjen e Papës!

Komisioneri për Zgjerim i BE-së Johannes Hahn është i mendimit se qasja në procesin e normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës duhet të...

Ftesa e Ramës për dialog me opozitën, Basha bën menjëherë lëvizjen e rradhës

Menjëherë pas ftesës së kryeministrit Edi Rama për dialog me drejtuesit e opozitës parlamentare ka reaguar lideri demokrat Lulzim Basha. Mësohet se kryedemokrati Basha do...

Kriza politike/ OSBE thërret tryezë të përbashkët me të gjitha partitë politike në Shqipëri

OSBE u bën thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të bashkohen në një tryezë të përbashkët dialogu. Tryeza është parashikuar që të mbahet në...

Ftesa e OSBE për një tryezë të përbashkët me palët politike, reagon Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas ftesës së OSBE për të organizuar një tryezë gjithëpërfshirëse e të gjitha partive politike për...

Reforma Zgjedhore/ Rama ftesë publike opozitës joparlamentare për dialog pa kushte

Kryeministri Edi Rama fton publikisht opozitën joparlamentare për dialog. Në letrën drejtuar Lulzim Bashës, Monika Kryemadhit, Nard Ndokës, Vangjel Dules, Agron Dukës, Dashamir Shehit dhe...

Soreca thirrje partive politike: Uluni në dialog, 91% e shqiptarëve duan futjen në BE

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca u ka bërë sërish thirrje palëve politike që të ulen në dialog dhe të diskutojnë për mundësinë...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -