- Advertisement -

TAG

Partia e Punës

28-vjetori i themelimit të PS/ Vajza e Dritëro Agollit: “Kush rreh gjoksin, tremb zemrën”

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e themelimit të saj. Vajza e shkrimtarit të njohur Dritëro Agollit, Elona, përmes një postimi në Fcaebook ka kujtuar...

Opsioni i vetëm i opozitës

Nga Ylli Manjani ———— Nëse qeveria do të çojë deri në fund marrëzinë e bërjes së votimeve me organizata “leva”, siç bëri Partia e Punës në...

Partia e Punës konkurroi me organizatat “levë” të saj, të njëjtën gjë do të bëjë Rilindja më 30 qershor

Nga Ylli Manjani Kujtesë: Zgjedhjet e fundit fasadë që janë mbajtur në Shqipëri ishin ato të 31 marsit 1991. Asokohe opozita politike (PD dhe PR) sapo ishte...

1952/ Partia e Punës, parti injorantësh

Nga Kastriot Dervishi Pasi ju kam bërë të ditur ditë më parë përbërjen e Partisë së Punës në vitin 1948, sot po ju bëj të...

Luli e kënaqi…

Nga Enkel Demi Është ende shpejt për të arritur në përfundime të plota për zgjedhjet e së djelës, por një gjë mund të thuhet qysh...

Partia e Punës do jua presë burrave tradhëtarë motivin e krenarisë (film)

Azbi Kasaj është kandidat i Partisë së Punës në Qarkun e Gjirokastrës. Ai ka një program të qartë elektoral, mes të cilit dallon kërkesa...

2 Prilli që i mungoi Shqipnisë…

Nga Ilir Seci U banë 26 vjet nga dita e 2 Prillit 1991, dita kur në Shkodër diktatura mori të vetmen goditje të vërtetë në...

Vrasjet e ballistëve në Lushnjë i ka pranuar si krim edhe Partia e Punës dhe Mehmet Shehu

Nga Kastriot Dervishi Për enveristët që nuk e dinë ende se vrasjet e ballistëve në Lushnjë i ka pranuar si krim edhe partia e tyre. Prej...

Petro Koçi: Kur hidheshin themelet e Partisë Socialiste

Petro Koçi, megjithëse sot është kryetari i Partisë Socialiste të Vërtetë ’91, është një njeri që mund të identifikohet vetëm me fjalën “socialist”.  Në...

Xhirojnë në boshllëk rreth Fatos Nanos

Nga Frrok Çupi Në kongresin e Partisë Socialiste ndodhi që të gjitha palët i erdhën rrotull Fatos Nanos. Të gjithë xhiruan në kotësi. Veprën kongresiste mund...

Latest news

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Çfarë do të na sjellë Jozefina Topalli në politikë?

Nga Mentor Kikia Unë kam respekt për Jozefina Topallin. Nuk kam njohje të drejtëpërdrejtë, mbaj mend ta kem takur gjithsej nja dy herë personalisht. Edhe...
- Advertisement -