Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

28-vjetori i themelimit të PS/ Vajza e Dritëro Agollit: “Kush rreh gjoksin, tremb zemrën”

Nga Klodiana 0

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e themelimit të saj. Vajza e shkrimtarit të njohur Dritëro Agollit, Elona, përmes një postimi në Fcaebook ka kujtuar momentin kur i ati mbështeti shkëputjen e Partisë Socialiste nga Partia e Punës dhe Enver Hoxha.

“Kur mban një fjalim, më mirë të përcillesh me të shara sesa të tallura .” – kështu thoshte im atë atë pasdite të vonë , 28 vite të shkuara , dita që solli fundin e palavdishëm të Partisë së Punës. Sot, nga më të shumtët socialistë , kjo datë kujtohet si dita e krijimit të Forcës së reformuar të të majtës socialiste . Kurse ai i miri dhe i mençuri babai im , përgjatë shumë viteve nuk rrahu gjoksin për këtë datë fitore . Ndoshta , pasi siç thoshte me të qeshur : Kush rreh gjoksin , tremb zemrën”, shkruan Agolli.

“Kur mban një fjalim, më mirë të përcillesh me të shara sesa të tallura .” – kështu thoshte im atë atë pasdite të vonë ,…

Publiée par Elona Agolli sur Mercredi 12 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej