- Advertisement -

TAG

Parlamenti Europian

Ursula Von der Leyen njofton vizitën në Ballkan: Do përçoj angazhimin tonë për anëtarësimin në BE

Presidentja e KE-së, Ursula Von der Leyen gjatë prezantimit vjetor të gjendjes së BE-së në Parlamentin Europian ka deklaruar se do të vizitojë Ballkanin. Gazetarja...

Eurodeputetët vlerësojnë Shqipërinë, por nuk ka kompromis: Para çeljes së negociatave duhen plotësuar kushtet

Eurodeputetja Isabel Santos, raportere për Shqipërinë prezantoi në Komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian të enjten, (10.12) raportin e progresit për Shqipërinë për vitet...

PE: Të hapen negociatat me Maqedoninë në dhjetor dhe të ecet përpara me Shqipërinë

Nga Erisa Zykaj Parlamenti Europian e konsideron si të papranueshme bllokimin e krijuar për aprovimin e kuadrit të negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian për...

PPE: Nëse doni anëtarësim ndiqni këshillat e BE, prishja e konsensusit e papranueshme!

Parlamenti shqiptar votoi të enjten ndryshimet Kushtetuese për Reformën Zgjedhore, lidhur me këtë ka reaguar zëdhënësi i PPE në Parlamentin Europian. Në një postim në...

Deklaratë e fortë për Shqipërinë nga PE: Nëse doni negociatat kaloni Marrëveshjen e 5 Qershorit

Në një deklaratë të përbashkët, Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme David McAllister (EPP, DE), Raportuesi i përhershëm për Shqipërinë Isabel Santos (S&D, PT)...

Kërkuan të miratohet marrëveshja e “Zgjedhores”, PE fshin deklaratën e eurodeputetëve

Në faqen e Parlamentit Europina është hequr deklarata e përbashkët e kryetarit të Komisionit për Punë të Jashtme David McAllister (EPP, DE), Raportuesi për...

“Të mos hapen negociatat”, 4 eurodeputetët që “masakruan” qeverinë shqiptare në PE: Qeveria e ashpër me gazetarët dhe e butë me trafikantët

David Lega, eurodeputeti suedez njëkohësisht raporter për Shqipërinë në BE, ka folur me tone të ashpra sot gjatë mbledhjes së Parlamentit Europian, i cili...

Seancë e posaçme për Shqipërinë në Parlamentin Europian: Pa plotësuar 15 kushtet nuk ka hapje negociatash me BE

Në komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian po zhvillohet një seancë e posaçme dëgjimore në Komisionin e Jashtëm për situatën në Shqipëri, ku spikatën...

Përtej 15 kushteve të BE për Shqipërinë?

Nga Artan Fuga Me 15 kushtet që konfirmoi Parlamenti Europian për të nisur negociatat e integrimit të Shqipërisë atje (për t'i nisur jo për t'i...

Dhurata e Edi Ramës për Shqipërinë/ Votimi final i Parlamentit Europian: T’i gëzoni 15 kushtet!

Mbrëmë vonë Parlamenti Europian shpalli rezultatet e votimeve në tërësi për vendimet e tij, ku bën pjesë dhe rezoluta “Ballkani Perëndimor”. Shqipëria tashmë ka zyrtarisht...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -