- Advertisement -

TAG

Parlamenti Europian

Statusi i vendit kandidat si “pëlhura e Penelopës”/ PDIU: Vetëm heqja e Ramës heq kushtet e BE për Shqipërinë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ditën e sotme ka deklaruar se vetëm heqja e Ramës si kryeministër i Shqipërisë mund të heqë 15 kushtet...

Rezoluta/ Parlamenti Europian i vendos Shqipërisë zyrtarisht 15 kushte*

Për herë të parë në historinë e tij, Parlamenti Europian i ka vendosur Shqipërisë 15 kushte, që duhet të plotësohen para se të mblidhen...

PE miraton kërkesën e deputetëve europianë, Shqipëria kushtëzohet me 15 pika

Parlamenti Europian ka votuar në favor të vendosjes së 15 kushteve para hapjes zyrtare të negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Siç raporton gazetarja Erisa Zykaj...

Komisioneri i Zgjerimit: Shembja e teatrit, shkatërrim i shanseve për negociata

Ditën e sotme titullari i grupit të PPE në Parlamentin Europian, Michael Gahler i ka bërë një pyetje Komisionerit për Zgjerim, Oliver Varhelyi. “Shkatërrimi i...

KE rigrupon fondet/ Futen edhe 100 milionë eurot e premtuara për të ndihmuar rimëkëmbjen e Shqipërisë nga tërmeti

Komisioni Europian kërkon të rigrupojë fondet e buxhetit të BE. Miliona euro duhet të përdoren kundër krizës së Coronës. E re në buxhet -100...

Meta takon raporteren e PE/ “Qëllimi i mazhorancës është rikthimi i diktaturës”

Presidenti Ilir Meta pas konferencës për mediat që u mbajt në ambjentet e Presidencës, Meta ka takuar raporteren e Parlamentit Europian, Isabel Santos. Përmes një...

Gazeta gjermane dyshon se Edi Rama mbështetet nga mafia e drogës

Gazeta e njohur gjermane, Die Welt, ka vizituar Shqipërinë në kuadër të turit të presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli. Gjatë vizitës së tij, Sassoli...

Eurodeputeti: Paketa “anti-shpifje”, nëse i thua mediave çfarë të shkruajnë ose jo, nuk ka më liri shtypi (Film)

Eurodeputeti David Lega shprehet se mirëpret vendimin e kryeministrit Rama për të shtyrë aprovimin e dy projektligjeve për mediat. Në një intervistë për gazetaren e...

Eurodeputetja holandeze: Problem është Shqipëria, ishim në favor të negociatave me Maqedoninë e Veriut

Në një intervistë eskluzive për “ABC News”, eurodeputetja holandeze Kati Piri deklaron, se përveç përfitimeve financiare, metodologjia e re e zgjerimit bën të mundur...

Kreu i PE bën thirrje: Kushtet e Bundestagut duhet të merren seriozisht, liderët të mos rrezikojnë negociatat

Kreu i Parlamentit Europian, David Sassoli, shprehet optimist se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mund t’ia arrijnë që t’i hapin negociatat me Bashkimin Europian...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -