- Advertisement -

TAG

Parlamenti Europian

Eurodeputeti grek gris flamurin turk në parlament, reagon ministri i Jashtëm turk: I hedhim në det ata që…

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu të enjten ka reaguar paso një ligjvënës i ekstremit të djathtë grek doli në një video duke...

Parlamenti Europian/ Flet e mbijetuara e Holokaustit, të pranishmit shpërthejnë në lot

Liliana Segre, italiania që i mbijetoi kampit famëkeq të Aushvicit ka folur në Parlamentin Europian, duke treguar historinë e saj, me të pranishmit që...

Rezoluta e PE-së për negociatat/ PD: Nuk duhet humbur asnjë minutë për plotësimin e 9 kushteve

Parlamenti Europian i Rezolutës i kërkoi Këshillit të Europës dhe qeverive të vendeve anëtare përshpejtimin e procesit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe...

Lajm i mirë/ Kosova një hap më afër lëvizjes pa viza

Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë qytetare, drejtësi dhe punë të brendshme, i njohur si komiteti LIBE votoi pro-hapjes së bisedimeve për liberalizimin e...

Von der Leyen letër nga PE: Mbështesni negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kandidates për Presidente në krye të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen i kërkohet nga grupi i socialistëve dhe demokratëve në PE që të...

Arba Kokalari: Sfida të mëdha më presin. Ja cila do jetë ngjarja dominuese për BE-në në 2020

Eurodeputetja shqiptare, Arba Kokalari ka folur pas zgjedhjeve të së dielës në lidhje me detyrën e saj të re në Parlamentin Europian. Ajo është shprehur se...

Për herë të tretë në PE/ Berlusconi rikthehet në politikë në moshën 82 vjeçare

Pas zgjedhjeve të ditës së djeshme në Parlamentin Europian, ish-krymenistri italian Silvio Berlusconi është rifutur në jetën politike. Edhe pse ka shumë probleme shëndetësore italiani...

Greqia në zgjedhje/ Mitsotakis i premton elektoratit: Do të vendos veton për Shqipërinë

Greqia e cila ndodhet në ditët e fundit të fushatës elektorale, kryetar i partisë Demokracia e Re, Kyriakos Mitsotakis, i premton elektoratit se nëse...

Tabaku: Rama shpiku fjalën “tjetërsim” për kalimin e pronës

Ish deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka deklaruar se qeveria dhe kryeministri Rama vazhdojnë të dërgojnë në Kuvend ndryshime ligjore anti-kushtetuese. Përmes një postimi në...

Në Shqipërri duan ta shkatërrojnë, zëri i Valbonës do të dëgjohet në Parlamentin Europian

Mbrojtja e lumit Valbona dhe Parkut Kombëtar ka rezultuar e vështirë në sistemin gjyqësor shqiptar, por një dritë jeshile ndizet nga ndërkombëtarët. Shoqata “Toka”, njofton...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -