- Advertisement -

TAG

Pandemia

OBSH: Pandemia do të vazhdojë gjatë gjithë vitit 2022

Fundi i pandemisë nuk është ende afër. Sipas ekspertëve të OBSH-së, beteja kundër Covid do të vazhdojë edhe përgjatë një viti, ndonëse pritet që...

“Studentët nuk duhet të detyrohen të vaksinohen”, Nora Malaj: Universitetet të hapin dyert për të gjithë! (film)

Pedagogia Nora Malaj ka folur për situatën e vështirë që po kalon arsimi shqiptar dhe studentët të shkaktuara nga pandemia Covid-19. Ekspertja e arsimit gjatë...

KLSH kritika qeverisë për pandeminë: Menaxhimi i situatës nuk ishte shumë efektiv

Kontrolli i Lartë i Shtetit kritikon qeverinë për menaxhimin e pandemisë. Departamenti i Auditimit të Performancës në Kontrollin e Lartë të Shtetit, ushtroi një...

Sulçebe: Të përshpejtohet vaksinimi, doza e tretë duhet për kategori të caktuara

Imunologu Genc Sulçebe thotë se arma e vetme për të shpëtuar nga pandemia është vaksinimi masiv. I ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Abc-ja...

MSH bën bilancin/ Mbeten të larta infektimet, humbin jetën dhe 3 pacientë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë. Sipas...

Tragjedia e Tetovës/ Qytetarët e kishin frikë Covid-Qendrën modulare, por ministri Filipçe thoshte se vendosja e këtyre objekteve kushton më lirë

Zjarri shkrumboi Covid-Qendrën modulare në Tetovë mbrëmjen e djeshme. Spitalet modulare nisën të praktikohen në Maqedoninë e Veriut pas shfaqjes së pandemisë COVID-19, si mundësi...

A ka dështuar vaksina në Izrael? Ja si qëndron e vërteta…

Izraeli po jepet rëndom si shembulli i dështimit të programit të vaksinimit kundër COVID-it. Vendi me 90% të popullatës së vaksinuar, përjetoi në datën...

Pandemia rriti kostot spitalore për pacient me 50- 90% më 2020

Pandemia Covid-19 i rriti kostot spitalore për ditë qëndrimi deri në 90% për qind gjatë vitit 2020, sipas të dhënave zyrtare nga Fondi i...

Pandemia e radhës? E ka origjinën nga lakuriqët e natës, të enjt trurin deri në vdekje, shënohet viktima e parë

Një virus me origjinë nga lakuriqët e natës i cili enjt trurin, i quajtur Nipah virus, i ka marrë jetën një 12 vjecari e...

Do të analizojë dhe do të mbledhë mijëra të dhëna, zbulohet qendra që do të informojë mbi pandemitë e ardhshme: Të gjithë sytë nga…

Pandemia e Corona-s ende e mban të mbërthyer botën. Megjithëse vaksinimet po sjellin një lloj normalizimi, frika nga valë të reja pandemie mbetet. Moskoordinimi...

Latest news

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...
- Advertisement -