- Advertisement -

TAG

ndryshimet kushtetuese

Lulzim Basha mesazh Ramës: Nuk e ndalon dot rrotacionin politik

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje kryeministri Edi Rama që t’i thërrasë ndërgjegjes, pasi sipas tij, Rama nuk e ndal dot...

Ndryshimet kushtetuese, Varhelyi: Të miratohet marrëveshja e 5 qershorit

Komisioneri Evropian për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë, Oliver Varhelyi ka deklaruar se është e rëndësishme që të miratohet marrëveshja e dakordësuar më 5...

212 pedagogët e Drejtësisë nuk ofrojnë mendime për ndryshimin e Kushtetutës

Vasilika Hysi nuk mundi të mbledhë mendimet e profesorëve të drejtësisë për ndryshimet kushtetuese që propozon opozita. Kishte ftuar 212 pedagogë të drejtësisë, por në...

Matteo Renzi: Kam humbur dhe jap dorëheqjen

Kryeministri italian Matteo Renzi ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit pas humbjes që pësoi në referendumin për ndryshimet kushtetuese. Renzi e bëri publike dorëheqjen...

Italia i thotë “JO” Mateo Rencit

Megjithëse ende nuk kanë dalë rezultatet zyrtare, Mateo Renci pranoi që Italia ka dhënë përgjigjen negative në referendumin për ndryshimet kushtetuese. “JO” për të rithemeluar...

Unioni i Prokurorëve: Ndryshimet kushtetuese po sjellin vakum ligjor

Duke shprehur shqetësimet për situatën e krijuar pas ndryshimeve kushtetuese, Unioni i Prokurorëve të Shqipërisë thotë se në asnjë rast nuk është bërë pjesë...

BE: Vetingu të miratohet tani! 10 prokurorët nisen menjëherë për tajnim në SHBA

EURALIUS dorëzoi mbrëmë në Kuvend ligjin për vetingun të ripunuar bashkë me ultimatumin e SHBA-së dhe BE-së për ta miratuar nesër dhe jo në shtator EURALIUS ka përpunuar ligjin...

Mesila Doda: Votat e PDIU nuk shkojnë kundër familjes

Pas kalimit nen për nen të draftit në Komisionin e Posaçëm të Reformës në Drejtësi, vetëm me votat e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste...

Petrit Vasili: Jam optimist që reforma në drejtësi do të kalojë

Petrit Vasili, kreu i grupit të LSI-së, njëherësh dhe nënkryetar i kësaj force, ishte të hënën në studion e emisionit “Shih Programin” për të...

Me ta nda frymën

Nga Enkel Demi Sa kishte hyrë marsi i vitit 1997 dhe Sabri Godo shkonte sa në Ambasadën e Bosnje Hercegovinës, sa në Presidencë. E zgjodhi...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -