- Advertisement -

TAG

ndryshimet kushtetuese

Tre deputetë me koronavirus, Kuvendi mblidhet sot në masa të shtuara sigurie

Pasi ditën e djeshme u konfirmuan me koronavirus tre deputetë, seanca e sotme plenare nuk do të shtyhet, por do mbahet në masa të forta...

Pikëpyetjet e Gjiknurit për koalicionet, zbardhen përgjigjet e ekspertëve

Këshilli Politik pritet të mblidhet sot sërish për ndryshimet kushtetuese. Ndërkohë ekspertët e Këshillit Politik i kanë kthyer përgjigje me shkrim përfaqësuesit të mazhorancës  në...

“Opozita e Bashkuar” s’ndryshon qëndrim: Ja çfarë po tenton të bëjë Rama me ndryshimet e njëanshme kushtetuese

Opozita e Bashkuar rithekson qëndrimin e saj se ndryshimet kushtetuese që hetin mundësinë e koalicioneve parazgjedhore, dëmtojnë stabilitetin e vendit, duke prishur marrëveshjen e...

Rama i kënaqur nga marrëveshja: U arrit konsensus! Në 23 korrik firmosim “5 qershorin”, në 30 ndryshimet kushtetuese

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas mbledhjes me krerët e grupeve parlamentare në Kryesinë e Kuvendit, lidhur me firmosjen e marrëveshjes së...

Firmoset marrëveshja: PS bind opozitën parlamentare të votojë “5 Qershorin”, kalon edhe ndryshimet kushtetuese

Përfaqësues të opozitës parlamentare janë dakortësuar me Partinë Socialiste për të votuar marrëveshjen e “5 Qershorit” si dhe ndryshimet kushtetuese. Në takimin e tretë mes...

Politikani kari-zmatik, Selami Jenisheri tërhiqet nga ndryshimet kushtetuese

Deputeti dhe kryetari i Partisë së pensionistëve, Selami Jenisheri është tërhequr nga firma për ndryshimet kushtetuese. Tashmë, mbeten 27 deputetë nismëtarë për ndryshimet që parashikojnë...

Prishja e marrëveshjes së 5 qershorit, të pathënat e deklaratave të gjermanëve për negociatat (Film)

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestag Johann Wadephul ka reaguar ashpër lidhur me ndryshimet Kushtetuese. Ai tha se hapja e listave dhe heqja e...

Edi Rama kundër Edi Ramës (Film)

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka publikuar në Facebook, një deklaratë të bërë nga vetë kryeministri Edi Rama, në vitin 2012, kur thoshte prerë...

Ndryshimet kushtetuese, Rama: Jashtëparlamentarja dhe Presidencialja s’duhet të merakosen, marrëveshja do zbatohet

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur opozitës jashtë parlamentare dhe Presidentit për ndryshimet kushtetuese. Me ironi, kreu i qeverisë tha se shikon agjitim në radhët...

“Deputetët do zgjidhen me lista të hapura, ndalohen koalicionet”, Komisioni miraton ndryshimet në Kushtetutë

Miratohen ndryshimet Kushtetuese në Komisionin e Ligjeve. Në Kushtetutë do të shkruhet që deputetët do të zgjidhen me lista të hapura dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Sa...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -