- Advertisement -

TAG

ndryshimet kushtetuese

Ja si u bë ndarja e Shqipërisë në 4 rajone. Ligji që kaloi pa zhurmë në Kuvend

Në seancën e datës 29 korrik, mes 13 akteve që u kaluan në Kuvend (11 projektligje dhe 2 akte normative), deputetët ngritën kartonët jeshilë...

Bulisti i Parlametit

Nga Mesila Doda Ka një bulist në politikën shqiptare, një prej atyre që hakërrehen si llaxore në foltoren e Parlamentit, që vjedh, kërcënon dhe merrr...

Ndryshimet kushtetuese/ Fanari ndriçues, Edi Rama merr një tjetër shpullë nga PPE

Patrick Voller, Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PPE, ka reaguar mbi ndryshimet kushtetutese të njëanshme të miratuara dje nga Parlamenti. Në një mesazh në...

PPE: Nëse doni anëtarësim ndiqni këshillat e BE, prishja e konsensusit e papranueshme!

Parlamenti shqiptar votoi të enjten ndryshimet Kushtetuese për Reformën Zgjedhore, lidhur me këtë ka reaguar zëdhënësi i PPE në Parlamentin Europian. Në një postim në...

Ambasadori britanik: Ndryshimet në Kod diskutojini para votimit në parlament

Ambasadori britanik Duncan Norman ka reaguar pas miratimit të ndryshimeve Kushtetuese ishte në të njëjtën linjë me atë të BE-së dhe Gjermanisë. Në reagimin e...

Kuvendi miraton me 106 vota “pro” dhe 10 “kundër” ndryshimet kushtetuese për “Zgjedhoren”

Me 106 vota pro dhe 10 kundër, Kuvendi i ka dhënë ok-in ndryshimeve Kushtetuese që synojnë të heqin koalicionet parazgjedhore, dhe sanksionojnë hapjen e...

Dhurata Çupi publikon videon: Listat e hapura të Ramës dhe listat e hapura të borxheve të shqiptarëve

Deputetja e PD-së, Dhurata Çupi ka reaguar lidhur me zhvillimet e sotme në parlament ku pritet të votohen ndryshimet kushtetuese. Përmes një postimi në facebook,...

Ndryshimet kushtetuese/ Opozita e Bashkuar: Hiqni dorë dhe vijoni dialogun!

Opozita e Bashkuar i ka bërë apel Partisë Socialiste që të heqë dorë nga ndryshimet e njëanshme kushtetuese dhe e fton të vijojnë dialogun...

Këshilli Politik mblidhet një ditë para seancës për votim

Këshilli politik është mbledhur pasditen e kësaj të mërkure, një ditë para se në parlament të mbahet seanca plenare për miratimin e ndryshimeve kushtetuese. Ndërkohë...

Lëvizja Vetëvendosje: Ndryshimet kushtetuese për sistemin zgjedhor e deformojnë vullnetin e qytetarëve

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka deklaruar se ndryshimet e propozuara kushtetuese e përkeqësojnë edhe më tej sistemin zgjedhor në vendin tonë. Përmes një postimi në Facebook, Lëvizja...

Latest news

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...
- Advertisement -