Bulisti i Parlametit

Duhet të lëçisni

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Nga Mesila Doda

Ka një bulist në politikën shqiptare, një prej atyre që hakërrehen si llaxore në foltoren e Parlamentit, që vjedh, kërcënon dhe merrr gjithë shtetin shqiptar dhe e fut në xhep, një që shpërhapet në diskurin e tij publik si llaxoret e lagjes tek rradha e vajgurit.
Pasi ata që pësonin bulizmin e ksaj qënje arrogante dhanë e morën e pasi nuk lanë derë pa trokitur ju desh të bënin aktin final… të largoheshin nga fushbeteja e Bulit për të ngritur sirenat e alarmit tek të gjithë ata që skishin veshë të dëgjonin e sy që të shikonin. Ndodhi e padëgjuara… arbitrat u turrën ti vinin fajin atyre që e pësonin… Buli jo, Buli ishte krejtësisht legjitim të vazhdonte të vidhte, të fyente, të kërcënonte e në darkë të vazhdonte pazaret me rracën e trafikantëve shok të Bulit.
Ditën që arbitrat i kërkuan Bulit të mbante fjalën e të mos bënte çorap vendin, Buli doli në fis… i tregoi derën arbitrave që deri në atë kohë i kish mbajtur si jastëk e deklaroi se kjo është fusha ime e bëj atë që më teket… se Buli të tregon vendin dhe rregullat i bën vet dhe rrokopujën e bën mal, mjafton që ai të fitojë e ti turret gjithë të tjerëve që nuk ulin kokën para Bulit dhe bandës së tij.
Kjo me pak fjalë është historia e Bulit më frikacak që ka parë historia e këtij vendi. Do e shihni se si do kërkojë pasaportën nëpër sirtarët e zyrës si dikur ca vite më parë në vitet 97-98… sapo të ndjejë që të tjerët janë shumë e kanë vendosur të hyjnë në fushë e ti thyejnë këmbët e kokën…Duhet vetëm ta kuptojnë se sa shumë janë, të marrin nga një shkop bejzbolli në dorë dhe Buli do vrapojë i pari të gjejë pasaportën e humbur nëpër sirtare…

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Çamëria frymon në Tetovë (Foto)

Tetova sot u gdhi e mbushur me pankartat Java e Çamërisë, nga 21-27 Qershor në Maqedoninë e Veriut po zhvillohen aktivitetet për Çamërinë. Ashtu si...