- Advertisement -

TAG

Parlamenti

Zgjedhja për Presidentin e Kosovës. Vjosa Osmani përballë Nasuf Bejta (live)

Në Kosovë ka nisur seanca për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës. Në këtë seancë raportohet se janë të pranishëm 83 deputetë. Seanca e sotme...

Sot do të mbahet seanca e radhës për zgjedhjen e presidentit në Kosovë

Kosova pritet që sot në orën 17:00 të mbajë seancën e radhës për zgjedhjen e presidentit. Kuvendi i Kosovës ka dështuar dy herë deri më...

Bëhet kuorumi për zgjedhjen e presidentit, nis seanca me 82 deputetë në sallë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Galuk Konjufca, ka bërë të ditur se seanca për zgjedhjen e presidentit ka filluar dhe kuorumi është bërë pasi...

Zëri i Amerikës: Kritika të forta të Venecias për mënyrën e ndryshimeve Kushtetuese në Shqipëri

Komisioni i Venecias shprehu kritika të forta ndaj shumicës për mënyrën se si u veprua me ndryshimet kushtetuese që prekin zgjedhjet, të miratuara në...

Ben Blushi, akrepi që thumbon për forcë zakoni

Nga Ermal Mulosmani Në ditët e fundit të Parlamentit të shkuar, shumë prej nesh i kujtojnë replikat plot nëntekst e ironi mes kryeministrit Rama dhe...

Bulisti i Parlametit

Nga Mesila Doda Ka një bulist në politikën shqiptare, një prej atyre që hakërrehen si llaxore në foltoren e Parlamentit, që vjedh, kërcënon dhe merrr...

Ndryshimet kushtetuese, reagon ambasada e SHBA-së: Për të ardhur keq që nuk pati dakordësi

Ambasada amerikane ka reaguar lidhur me miratimin e ndryshimeve kushtetuese në seancën e sotme plenare. Ambasadorja Yuri Kim thekson se është për të ardhur keq që ky...

Vuçiç bëri zgjedhje monopartiake/ “Digjet” Beogradi, protestuesit mësyjnë parlamentin e Serbisë (film)

Protesta të dhunshme u mbajtën mbrëmjen e së martës në Serbi. Qindra njerëz në rrugët e Beogradit kanë protestuar kundër vendimit të qeverisë për vendosjen...

Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Rama si personazh i Kunderës

Nga Andi Bushati Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Sa herë mes bisedash të përditshme shtrohet kjo pyetje, dikush do të tregojë me gisht atë...

Provokon Serbia, vendos banderolën me krerët e luftës së UÇK-së para parlamentit

Para parlamentit të Serbisë në Beograd është vendosur një banderolë me fytyrat e krerëve të luftës së UÇK-së dhe krerëve politikë të Kosovës. Në banderolë...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -