- Advertisement -

TAG

mjeku

Prej dy javësh i shtruar te ‘Shefqet Ndroqi’, ndërron jetë mjeku Sefer Dervishi

Ka ndërruar jetë ditën e sotme për shkak të koronavirusit mjeku Sefer Dervishi nga Kavaja. Prej dy javësh ai ishte i shtruar në spitalin “shefqet...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku: Moshat e reja vijnë në ditën e 5-të ose në të shtatën e simptomave

I ftuari i sotëm në emisionin, "Abc-ja e Shëndetit" ka qenë mjeku i Spitalit Infektiv, Edmond Puca, i cili ka folur lidhur me situatën...

Vdes papritur kirurgu Abdyl Myzyri, kolegu i tij: Nuk t’u gjend pranë asnjë ambulancë

Është ndarë nga jeta gjatë ditës së djeshme në mënyrë të papritur mjeku kirurg Abdyl Myzyri. Humbja e tij ka qenë e parakohshme në...

Covid-19/ Mjeku tek Spitali Infektiv në gjendje kritike për jetën

Një mjek nga Puka ndodhet në Spitalin Infektiv pranë QSUT-së në gjendje të rëndë për jetën dhe po lufton me Covid-19. Burime konfirmojnë se mjeku...

Rilindja ka fytyrë e sulmon Tritan Kalon / “Kalova lumin të …fsha kalin”. Mjeku kundërpërgjigjet: Shprehem për ata që vuajnë nga PUSHT-etarët e pangopur

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka sulmuar hapur mjekun Tritan Kalo. Gjatë një interviste në televizion ai ka thënë: “Habitem ku e gjen kohën...

“S’vret koronavirusi, por trompozat”: Për herë të parë në shqip mjeku italian që tronditi me zbulimin e tij (film)

“Organi i parë që prek koronavirusi është zemra.” Kështu ka deklaruar mjeku kardiolog në spitalin e Parmës në Itali, Giampaolo Palma. Në një intervistë për “Abc-ja...

Doktori nga Stambolli: Dita e 8-10 është koha më e mirë e ndërhyrjes së mjekut. A duhet të mbajnë Ramazan tani në kohën e...

Bilgin Sait, mjeku i mirënjohur nga Gjilani që drejton pavionin e COVID-19 në Spitalin Amerikan të Stambollit thotë se koronavirusi ka dy faza; faza...

Përfundon me sukses operacioni i pacientit me COVID-19 tek “Shefqet Ndroqi” (foto)

Ditën e sotme tek spitali “Shefqet Ndroqi” një person i cili ishte i infektuar me COVID-19 i është nënshtruar një operacioni në zemër. Mësohet se...

Infektologu: Nëse koronavirusi ndjek një zhvillim normal, në fillim të muajit maj do të…

Infektologu, Sali Ahmeti në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë që nëse koronavirusi i ri ndjekë një zhvillim normal, në fillim të...

Manastirliu: Shërohet nga koronavirusi mjeku Dhimitër Kraja

Sapo ka mposhtur koronavirusin mjeku i njohur, Dhimitër Kraja. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila shkruan në “Facebook” se profesor Kraja sapo ka lënë...

Latest news

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...
- Advertisement -