- Advertisement -

TAG

mëlçia

Donald Trump del nga spitali. Koronavirusi “pëson humbje” me të (film + foto)

Presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur me maskë në autokolonën presidenciale, teksa ka përshëndetur disa qindra qytetarë që ishin grumbulluar për të treguar mbështetjen...

Mjekët tregojnë si duhet të konsumoni panxharin, pastron aparatin tretës dhe çhelmon mëlçinë

Panxhari, i njohur ndyshe si burimi i energjisë, falë përbërësve që luftojnë qelizat kanceroze dhe ripërtërijnë ato të rejat, duket se është ndër perimet...

Masazhoni gishtin e mesit për 60 sekonda dhe ja çfarë do të ju ndodhë

Japonezët e vjetër thonë se secili gisht është i lidhur me një organ të trupit dhe për të larguar dhimbje të ndryshme apo përmirësimi...

Çfarë ndodh me mëlçinë, nëse pini dy filxhanë kafe në ditë

Të dhënat tregojnë që nëse pini dy filxhanë kafe në ditë mund të pakësoni gjasat e cirozës hepatike. Ka ditë kur mëngjesi nis me aq...

Tërshëra, drithi magjik për stinën e verës

Nëse do t’u thuhej shqiptarëve para viteve 90’ se tërshëra do të konsumohej masivisht, madje do të ishte shumë e kërkuar për proteinat e...

Kristi nuk mundi më shumë

Kristi Maze, djali 10 vjeç nuk ia ka dalë dot dhe ka ndërruar jetë në mëngjes në një nga spitalet italiane në Bergamo. Vogëlushi...

Koçan kallamoqi në spitalin partizan

Nga Enkel Demi   27.al ka raportuar se në repartin e kardiologjisë mungon anestezia. Pa të është e pamundur që të bëhet një operacion dhe kur flitet...

Latest news

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...

Tërmet i fuqishëm në Turqi, konfirmohen 4 viktima dhe 120 të plagosur

Turqia u goditet mesditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7 ballë, epiqendra e të cilit ishte në ishullin Samos të...
- Advertisement -