- Advertisement -

TAG

Mediat greke

Zgjerimi i kufirit detar/ Mediat greke: Qeveria shqiptare mirëpriti vendimin e Greqisë

Mediat greke e kanë cilësuar si një vendim të mirëpritur nga qeveria shqiptare të zgjerimit të ujërave territoriale të Greqisë me 12 milje në...

Ushtritë më të fuqishme të rajonit mblidhen kundër Turqisë në Egje

Lidhur me trazirat e ndodhura ditën e fundit, Greqia është duke realizuar një maratonë diplomatike për t’iu kundërvënë Turqisë në përplasjen në Egje. Siç raportojnë...

Aksidenti tragjik në Kakavijë bën bujë në mediat greke: Vogëlushi i pafat…

Aksidenti tragjik i ndodhur në Kakavijë ku një 10 vjeçar u përplas nga autoambulanca teksa priste në radhë për t’u futur në Greqi ka...

Shkarkimi i ambasadores shqiptare/ Mediat greke: Ardiana Hobdari e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave

Mediat greke kanë bërë publik lajmin se ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në...

Policia greke arreston shqiptarët, kishin ngritur fermë kanabisi në Mykonos (foto)

Mediat greke shkruajnë se disa shqiptarë kanë ngritur një fermë kanabisi në Ftelia, Mykonos, duke fshehur lëndën narkotike në disa kova. Sidoqoftë, ideja e tyre...

Sulmohet me molotov televizioni “Skai” në Greqi

Godina e televizonit Skai në Greqi është sulmuar me molotov. Mediat greke bëjnë me dije se 4 burra me kapuç hodhën molotov në orën...

Shkon në 81 numri i viktimave në Greqi nga COVID-19

Ka shkuar në 81 numri i viktimave në Greqi nga COVID-19, ku ditën e sotme kanë humbur jetën dy pacientë. Mediat greke raportojnë se mes 2...

Shkon në 40 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, humb jetën 56 vjeçari

Një tjetër person ka humbur jetën ditën e sotme në Greqi duke e çuar në 40 numrin e viktimave në këtë shtet. Mësohet se viktima...

Kush është shqiptari që bëri namin me grabitje në Greqi (film)

Mediat greke kanë publikuar foton e një shqiptari, i dyshuar i përfshirë në disa raste vjedhjesh nëpër dyqanet e Athinës. Ai u arrestua pasditen e...

“Kacifas u vetëvra”/ Reagojnë mediat greke: Autoritetet shqiptare po gatuajnë diçka

Pas publikimit të lajmit se shtetasi Konstatinos Kacifas, i cili humbi jetën në Bularat të Gjirokastrës më 28 tetor 2018 gjatë një rrethimi nga...

Latest news

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...
- Advertisement -