- Advertisement -

TAG

Mediat greke

Media e njohur greke jep alarmin: Erdogani kontrollon Shqipërinë

Mediat greke kanë dhënë alarmin se qasja ekspansioniste e Turqisë dhe tentativat për të shtrirë ndikim në Ballkan përmes politikave islamiste të Presidentit Erdogan...

Zgjerimi me 12 milje në Jon, mediat greke: Mesazh i fortë ndaj Turqisë

Me çështjen e kufirit detar me Shqipërinë, Greqia po i dërgon një mesazh direkt e “në të gjitha drejtimet Turqisë, e cila vijon me...

Kryepeshkopi Janullatos flet pasi mposhti COVID-19: Do e bëj vaksinën

Në një intervistë për mediat greke pak ditë pasi fitoi betejën me koronavirusin, Kryepeshkopi i Shqipërisë Janullatos përshkruan ndjesitë e tij teksa ishte vendosur...

Zbulohet atentati me snajper ndaj Janullatosit në Shqipëri: E shpëtoi xhami antiplumb!

Kryepeshkopi Anastas Janullatos gjendet prej ditësh në Greqi ku po kurohet për COVID-19. Mediat greke zbulojnë se gjendja e tij është stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën. Dërgimi...

19 të vdekur brenda pak orëve nga koronavirusi në Greqi

Shifrat e të vdekurve dhe të prekurve nga koronavirusi janë tepër shqetësuese në rajon. Mediat greke raportojnë mëngjesin e sotëm se gjatë orëve të fundit...

Fiton Greqia?/ “Protothema” zbulon prapaskenat: Marrëveshja e Hagës do të jetë me mirë se ajo me Egjiptin dhe Italinë

Disa javë pas vizitës zyrtare në Tiranë të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias, mediat greke shpalosin një tjetër informacion se vendimi për të...

Nënkryetari i Agimit të Artë prej ditësh në arrati, kërkohet edhe në Shqipëri

Nënkryetari i Agimit të Artë, Christos Pappas mbetet në arrati prej ditësh, në një kohë kur të gjithë të dënuarit nga organizata kriminale tashmë...

Gjyqi për “detin” në Hagë zgjat 3-5 vite, profesori grek: Marrëveshja me Shqipërinë mesazh për Ankaranë

Të martën, Shqipëria dhe Greqia ranë dakord se kufirin detar do ta ndajnë në Gjykatën e Hagës, pasi negociatat mes tyre nuk dhanë asnjë...

Protesta “Mos harro Çamërinë”, bujë në mediat greke: Ata donin të “sulmonin” Dendias (foto)

"Çamët sulmuan Dendias në Shqipëri - ngjarje të rënda, 18 të arrestuar". Me këtë titull, mediat greke kanë raportuar vizitën e ministrit të jashtëm...

“Siç e do Athina!”/ Mediat greke: Vizitë vendimtare e Dendias në Shqipëri, në tryezë “Kufiri Detar”

Mediat greke e konsiderojnë si vendimtare vizitën në Shqipëri të ministrit të Jashtëm Nikos Dendias të martën në Tiranë. Mësohet se ministri Dendias do të takohet...

Latest news

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...

Shpresa tek vaksinat, DW: Rëndohet situata e pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer. Autoritetet theksojnë, se situata...

Basha takim me qytetarët: Gati plani për rimbursimin e atyre që kanë kaluar COVID-in

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me disa qytetarë në Tiranë në njësinë 4. Teksa bisedoi me një qytetare që ka...
- Advertisement -