- Advertisement -

TAG

Mediat greke

Tërmeti në Greqi, banorët e Larisas dhe Elasonas vrapojnë të trembur në rrugë (film)

Një tërmet i fuqishëm goditi sot pak para mesditës Greqinë. Tërmeti me madhësi 6 i shkallës Rihter me epiqendër pranë Larisas, në jug të Elasonës...

Media e njohur greke jep alarmin: Erdogani kontrollon Shqipërinë

Mediat greke kanë dhënë alarmin se qasja ekspansioniste e Turqisë dhe tentativat për të shtrirë ndikim në Ballkan përmes politikave islamiste të Presidentit Erdogan...

Zgjerimi me 12 milje në Jon, mediat greke: Mesazh i fortë ndaj Turqisë

Me çështjen e kufirit detar me Shqipërinë, Greqia po i dërgon një mesazh direkt e “në të gjitha drejtimet Turqisë, e cila vijon me...

Kryepeshkopi Janullatos flet pasi mposhti COVID-19: Do e bëj vaksinën

Në një intervistë për mediat greke pak ditë pasi fitoi betejën me koronavirusin, Kryepeshkopi i Shqipërisë Janullatos përshkruan ndjesitë e tij teksa ishte vendosur...

Zbulohet atentati me snajper ndaj Janullatosit në Shqipëri: E shpëtoi xhami antiplumb!

Kryepeshkopi Anastas Janullatos gjendet prej ditësh në Greqi ku po kurohet për COVID-19. Mediat greke zbulojnë se gjendja e tij është stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën. Dërgimi...

19 të vdekur brenda pak orëve nga koronavirusi në Greqi

Shifrat e të vdekurve dhe të prekurve nga koronavirusi janë tepër shqetësuese në rajon. Mediat greke raportojnë mëngjesin e sotëm se gjatë orëve të fundit...

Fiton Greqia?/ “Protothema” zbulon prapaskenat: Marrëveshja e Hagës do të jetë me mirë se ajo me Egjiptin dhe Italinë

Disa javë pas vizitës zyrtare në Tiranë të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias, mediat greke shpalosin një tjetër informacion se vendimi për të...

Nënkryetari i Agimit të Artë prej ditësh në arrati, kërkohet edhe në Shqipëri

Nënkryetari i Agimit të Artë, Christos Pappas mbetet në arrati prej ditësh, në një kohë kur të gjithë të dënuarit nga organizata kriminale tashmë...

Gjyqi për “detin” në Hagë zgjat 3-5 vite, profesori grek: Marrëveshja me Shqipërinë mesazh për Ankaranë

Të martën, Shqipëria dhe Greqia ranë dakord se kufirin detar do ta ndajnë në Gjykatën e Hagës, pasi negociatat mes tyre nuk dhanë asnjë...

Protesta “Mos harro Çamërinë”, bujë në mediat greke: Ata donin të “sulmonin” Dendias (foto)

"Çamët sulmuan Dendias në Shqipëri - ngjarje të rënda, 18 të arrestuar". Me këtë titull, mediat greke kanë raportuar vizitën e ministrit të jashtëm...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -