- Advertisement -

TAG

Mediat greke

“Siç e do Athina!”/ Mediat greke: Vizitë vendimtare e Dendias në Shqipëri, në tryezë “Kufiri Detar”

Mediat greke e konsiderojnë si vendimtare vizitën në Shqipëri të ministrit të Jashtëm Nikos Dendias të martën në Tiranë. Mësohet se ministri Dendias do të takohet...

Dendias u mbajt 20 minuta në ajër, turqit: E kishim për të mirën e tij

Autoritetet turke kanë reaguar për incidentin e ndodhur ditën e djeshme ku avioni qeveritar, i cili transportonte Ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias nga...

Mediat greke: Mitsotakis takim me Ramën për zgjerimin detar me 12 milje

Kryeministri grek do të pres në një takim në orë 5 të pasdites Ministrin e Jashtëm Egjiptian, më pas do të pres kryeministrin shqiptar...

Rama takon sot Mitsotakis, pakti detar në tryezën e diskutimit

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama pritet që të zhvillojë një takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke bëjnë me dije se dy...

Media greke: Pakti për detin i vështirë, tani kanë ndryshuar rolet në Shqipëri

Media greke, “Kathimerini” e shikon të vështirë arritjen e një marrëveshje mes Tiranës dhe Athinës për cështjen e kufirit detar. Qeveria e Mitsotakis njoftoi...

Çështja e detit/ Greqia shpejton procedurat me Shqipërinë, mediat greke: Dendias së shpejti në Tiranë

Qeveria greke po shpejton procedurat për një marrëveshje për përcaktimin e zonës ekskluzive ekonomike me Shqipërinë, duke vazhduar kundërsulmin diplomatik që ka çuar tashmë...

Zgjerimi i kufirit detar/ Mediat greke: Qeveria shqiptare mirëpriti vendimin e Greqisë

Mediat greke e kanë cilësuar si një vendim të mirëpritur nga qeveria shqiptare të zgjerimit të ujërave territoriale të Greqisë me 12 milje në...

Ushtritë më të fuqishme të rajonit mblidhen kundër Turqisë në Egje

Lidhur me trazirat e ndodhura ditën e fundit, Greqia është duke realizuar një maratonë diplomatike për t’iu kundërvënë Turqisë në përplasjen në Egje. Siç raportojnë...

Aksidenti tragjik në Kakavijë bën bujë në mediat greke: Vogëlushi i pafat…

Aksidenti tragjik i ndodhur në Kakavijë ku një 10 vjeçar u përplas nga autoambulanca teksa priste në radhë për t’u futur në Greqi ka...

Shkarkimi i ambasadores shqiptare/ Mediat greke: Ardiana Hobdari e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave

Mediat greke kanë bërë publik lajmin se ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -