- Advertisement -

TAG

Mediat greke

Mediat greke komentojnë poturet e kryeministrit: Lojë për të dalë nga situata problematike

Në Greqi, të gjitha mediat i kanë përkushtuar vëmendje stilit të konsideruar mjaft argëtues për mbarë planetin të kryeministrit Edi Rama gjatë ditës së...

Hiqen tabelat greqisht-shqip në jug të Shqipërisë/ Mediat greke: Presim reagimin e qeverisë

Heqja e tabelave greqisht-shqip në fshatin Krane është komentuar ditën e sotme edhe nga mediat greke. Mediat e kanë ironizuar këtë gjest, duke e pasqyruar...

Vrasja e 35-vjeçarit, mediat greke: Shqiptarët kërkojnë një kokë turku

Incidenti i ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Bularat, ku Kostandinos Kaçifa hapi zjarr ndaj policisë, padyshim ka shtuar tensionet mes dy vendeve....

Mediat greke: Athina bën pazare me Gjermaninë për çështjen e emrit me Maqedoninë

Ndërsa zgjidhja e çështjes së emrit ka hyrë në finale, mediat greke shkruajnë për pazarllëqe të Greqisë me Gjermaninë. Nëse arrihet marrëveshje për emrin,...

Erdogan thirrje turqve: Bëhuni gati për Luftën e Tretë Botërore

Mediat greke i kanë kushtuar rëndësi të madhe një deklarate të Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, i cili ka paralajmëruar se bota po...

Rama-Bushati duan t’i zhdukin emrin, Çamëria pushton mediat greke (foto)

Shoqata "Çamëria", Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shoqata "Çamëria" e Kosovës, por edhe përfaqësues të Iliridës kanë protestuar ditën e sjeshme para ambasadës greke...

President i përbashkët? Mediat greke: Fantazma e Shqipërisë së Madhe zgjohet përsëri, për t’u bërë realitet

Mediat greke kanë komentuar deklaratën e Kryeministrit Ramës për nevojën e një presidenti të përbashkët Shqipëri-Kosovë si një dëshirë të shqiptarëve për Shqipërinë e...

Shqiptari gjendet i varur në qelinë e paraburgimit në Greqi

Një shtetas shqiptar mësohet se i ka dhënë fund jetës në një dhomë paraburgimi në Greqi. Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari që ka...

Mediat greke: Himara është në rrezik, qeveria Rama po vazhdon me prishjen e pasurisë së patundshme

"Në një situatë rrethimi, Himara është në rrezik, sepse qeveria Rama po vazhdon me prishjen e pasurisë së patundshme, pavarësisht vendimit të fundit të...

Historiani Llalla: Greqia ka hedhur mijëra euro për t’i hequr mandatin Idrizit

Mediat greke shkruajnë se KQZ në Shqipëri do votojë kundër Shpëtim Idrizit. Nga e dinë mediat greke se çfarë vendimi do marrë KQZ? Historiani Arben...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -