- Advertisement -

TAG

Mediat greke

President i përbashkët? Mediat greke: Fantazma e Shqipërisë së Madhe zgjohet përsëri, për t’u bërë realitet

Mediat greke kanë komentuar deklaratën e Kryeministrit Ramës për nevojën e një presidenti të përbashkët Shqipëri-Kosovë si një dëshirë të shqiptarëve për Shqipërinë e...

Shqiptari gjendet i varur në qelinë e paraburgimit në Greqi

Një shtetas shqiptar mësohet se i ka dhënë fund jetës në një dhomë paraburgimi në Greqi. Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari që ka...

Mediat greke: Himara është në rrezik, qeveria Rama po vazhdon me prishjen e pasurisë së patundshme

"Në një situatë rrethimi, Himara është në rrezik, sepse qeveria Rama po vazhdon me prishjen e pasurisë së patundshme, pavarësisht vendimit të fundit të...

Historiani Llalla: Greqia ka hedhur mijëra euro për t’i hequr mandatin Idrizit

Mediat greke shkruajnë se KQZ në Shqipëri do votojë kundër Shpëtim Idrizit. Nga e dinë mediat greke se çfarë vendimi do marrë KQZ? Historiani Arben...

Mediat greke i thurin elozhe Ergys Kaçes, do jetë titullar

“Ergys Kaçe është rritur shumë në aspektin personal dhe i ka kuptuar gabimet që ka bërë në të shkuarën. Për këtë fakt e riktheva...

Pas padisë, mediat greke përgënjeshtrojnë lajmin për Kodhelin

Mediat greke kanë përgënjeshtruar lajmin se ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka punuar si balerinë në lokalet e natës në Greqi. Militaire.gr ka botuar...

Mediat greke komentojnë fushatën e PDIU-së, marrin shkrime nga 27.al

Mediat greke duket se janë të interesuara edhe për programet e partive shqiptare për zgjedhjet e qershorit. Echedoros-a.gr është një ndër to, e cila komenton...

Mediat greke: Pa ushtri Edi Rama kërcënon BE për paqëndrueshmëri

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse perspektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE...

Mediat greke: Shpëtim Idrizi po na sulmon Evangjelos Dulen

himara.gr merr në mbrojtje kreun e PBDNJ-së dhe pasqyron deklaratën e  kreut të PDIU-së për komisionin hetimor për krimet ndaj Çamërisë. Një fotografi interesante e...

Nga kërcënimet e homologut Kamenos deri te retorika nacionaliste, si u përgjigjet Kodheli grekëve

Pak ditë pasi mediat greke sulmuan ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, kjo e fundit ka kthyer përgjigje për një sërë çështjesh të rëndësishme që...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -