Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vizita “blic” e Ramës në Greqi, zbulohet misteri pse shkoi vetëm (foto)

Nga 27.al 0

Kryeministri Edi Rama ka bërë të enjten një vizitë blic në Trikalla, në Greqi.

Sipas mediave greke, Rama ka pirë kafe dhe ka ngrënë drekë në një nga restorantet e njohur të qytetit.

Historiani Arben Llalla shpjegon se vizita e kryministrit vetëm në Greqi dhe pa truproja ishte për të marë pjesë si Mbrojtës i Ortodoksisë Greke në meshën e një murgu në një Monastirë.

“Ka shumë mundësi që Edi Rama në Trikalla të ketë marë pjesë në meshën e Madhe për Shën Maria, dita e 9 e Virgjëreshës Maria.

Çështja është pse ai e mban të fshehtë, sepse mirë bëri që mori pjesë në këtë meshë e cila u zhvillua nga ora 9.00 -12.00. Tek e fundit Edi Rama i përketë besim ortodoks dhe është Legjion Mbrojtës i Ortodoksisë Greke. Hajde Rama përgështroje nëse ta mban…”, shprehet historiani.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej