- Advertisement -

TAG

arben llalla

Ja si shiten për çamë kolaboracionistët boshnjakë

Nga Arben Llalla Që grekët dhe Greqia njihen, si fallsifikatorë të mëdhenj, kjo është vërtetuar botërisht nga të gjitha organizatat ku ky vend është anëtar....

Çamët u dërguan në kampet e shfarosjes bashkë me hebrenjtë e Epirit

Nga Arben Llalla Gjatë dërgimit nëpër kampet e shfarosjes të 1.725 hebrenjve të Epirit në mëngjesin 25 marsit 1944, kur trupat gjermane me ndihmën edhe...

Zbulimi i historianit: Edi Rama nuk fali vetëm detin, por do të zgjerojë varrezat greke. Do nisë gërmimet në stadiumin e Përmetit

Një akuzë shumë e rëndë vjen prej historianit Arben Llalla në lidhje me viztën më të fundit të kryeministrit shqiptar në Greqi. Më poshtë shënimi...

A do të ketë Edi Rama fundin e Nikolla Gruevskit?

Nga Arben Llalla A mund të përfundojë Edi Rama dhe Rilindja e tij si Nikola Gruevski dhe VMRO me publikimet e përgjimeve të skandaleve korruptive...

Dritëhijet e ligjit për minoritetet dhe dygjuhësinë- rrezik shkombëtarizimi

“Demokratike.al” zbërthen dy ligjet “bombë” të Sandër Lleshajt që vënë në rrezik ekzistencën e shtetit shqiptar pas pak vitesh. Çfarë fshihet pas ligjit për...

Dëshmi që Zerva ishte bashkëpunëtor i fshehtë i gjermanëve (film)

Nga Arben Llalla Në një intervistë të dhënë në Bon të Gjermanisë më 1981 (Karl-Heinz Rothfuchs), i cili ka qenë kreu i GFP621, (Geheime Feld...

Shqiptarët nuk duhet të votojnë partitë maqedonase, as LSDM-në

Thelbi i politikës “neokomuniste” të Zaevit është t'i fusë shqiptarët në një kazan shkrirës. Nga Arben Llalla Zgjedhjet vendore që u mbajtën në Maqedoni më 15...

Arvanitët, themeluesit e Greqisë së re

Mitet e historiografisë greke Nga Arben Llalla Në fillim të vitit 1993, gjatë qëndrimit tim në Greqi, pata mundësipër t’u marrë me studimin e historisë së...

Elvis Naçi “armik” i popullit

Nga Arben Llalla Një fjalë e urtë popullore thotë: “Kur pi ujë. as gjarpri nuk të ngacmon”. E solla këtë analogji për një arsye të thjeshtë. Pse...

Vendoset kryqi grek në Himarë, historiani Llalla publikon pamjet dhe zbulon emrat: Janë njerëz të OMONIA-s

Historiani Arben Llalla ka njoftuar ditën e sotme një veprim të papreçententë nga ana greke, ku në Himarë është vendosur një kryq me flamur...

Latest news

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...
- Advertisement -