- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Basha: Rama vodhi 2.2 miliard euro në 2 vjet

Kryetari i PD-së: 2/3-ta e tenderave publikë bëhen pa garë dhe blihet më shtrenjtë Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha sot se 2.2 miliardë euro janë vjedhur...

Sondazhi, Qeveria punon keq, opozita akoma më keq

Nga Besar Likmeta, BIRN Një sondazh i Institutit Demokratik Amerikan tregon që shumica e shqiptarëve i japin një notë ngelëse qeverisë te drejtuar nga kryeministri...

Debat Topalli-Basha ne grupin parlamentar

Sulmeve të ish-kryetares së Kuvendit, Basha i është përgjigjur prerë: Je e paskatë! Ish-kryetarja demokrate e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka sulmuar sot kryetarin e PD-së, Lulzim...

Rasti Shullazi dhe reforma në drejtësi

Nga Skënder Minxhozi Po të mos ishte për atë që thotë dhe bën përditë në krye të opozitës, për ta penguar reformën në drejtësi, kreu...

Si po ndryshon Tirana, nga “kryeqytet i gjumit”, në “Tirana në Punë” (foto)

Nisja e detyrës si kryebashkiak i Tiranës ishte mjaft e vrullshme për Erion Veliajn, i cili duhet të përballej me një kryeqytet që, siç...

Basha mbledh aleatët: Prioritet, garantimi i zgjedhjeve të lira

Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, sistemi zgjedhor dhe platforma opozita ishin tre çështjet kryesore që kreu i PD-së, Lulzim Basha, diskutoi...

Basha prezanton platformën ekonomike të PD-së

“Projekti i ynë ka objektiv rritjen e ekonomike që garanton punësimin dhe rritjen e mirëqënies për gjithë shqiptarët” Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi...

Transformimi i sheshit “Skënderbej” nga koha e komunizimit

  Arkitekti Besnik Aliaj sjell pëmes fotografive transformimin e  sheshit “Skënderbej” prej kohës së komunizimit e deri sot. Atje ku janë përplasur shpesh jo vetëm kryebashkiakë e...

Basha: Rama vendos nesër nëse do jetë avokat i krimit apo reformator i drejtësisë

Kryetari i PD-së i bën thirrje kryeministrit të plotësojë kushtet e opozitës për të vijuar dialogun për reformën në drejtësi   “Rama duhet të zgjedhë ose...

Përse z. Lulzim Basha nuk e pranoi ftesën e zotit Edi Rama?

  Nga: Artan Fuga Sepse nuk ka pike interesi në këtë vit elektoral. Po ta pranonte do të ishte një anashkalim publik i partneritetit me kryetarin...

Latest news

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...
- Advertisement -