- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Donald Lu takim me Bashën në selinë e PD-së

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu, u takua sot në selinë e PD-së me kryetarin e kësaj partie, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pasis...

Përse po takohet Rama me Bashën?

Nga Luljeta Progni Edi Rama dhe Lulzim Basha i janë kthyer sërish shfaqjes për një takim publik mes tyre. Kryeministri e ka shkruar sërish ftesën...

Rama: I lutemi PD-së të miratojmë reformën në drejtësi

Kryeministri rikonfirmon ftesën për takim me kryetarin e opozitës Lulzim Basha Kryeministri Rama e ka ftuar sërish kryetarin e opozitës Lulzim basha për një takim...

Reforma në Drejtësi, secili në llogoren e vet

Rama e Basha “tërheqje litari” me intervista mediatike Reforma në Drejtësi është e bllokuar ndërkohë që secila nga palët politike vijon lojën e vet. Kryeministri...

Tre shënime (absurde) për tre lajme dite

Nga Mentor Kikia Ditën që shefi i sigurisë në bazën ushtarake të Farkës, duhej të ishte në punë dhe të kishte kontrolluar dhe firmosur, për...

Pse perëndimorët po i “përgjërohen” Bashës!

Nga Mero Baze Për shumë njerëz ka ngjallur kuriozitet përse Knut Flankeshtain, e hapi dhe një herë xhamin e dritares së veturës në oborrin e...

Basha: Rama të kërkojë falje për deputetët e inkriminuar

  Por kreu i opozitës nuk kërkoi ndjesë  për ata deputetë të partisë së tij që përfshihen në këtë listë Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i...

Basha: Shteti brenda shtetit që vjedh qytetarët

Është Koço Kokëdhima, Klement Balilaj, Emiljano Shullazi, Saimir Tahiri e të tjerë që grabisin popullin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha sot në Pogradec...

Bomba e përgjimeve apo përgjimet bombë të Lulzim Bashës?

Nga Desada Metaj Jo më larg se një javë më parë, kryetari i opozitës deklaroi nga Roma ku ndodhej për një vizitë se do të...

Xhafaj: PD po gjen arsye për të vonuar reformën në drejtësi

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot se në mbledhjene grupit parlamentar, u diskutua për draftin e opozitës për Reformën në Drejtësi. Kjo deklaratë...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -